ml-po

„Fenjeraši“ podijelili bodove

PETRINJA – Nogometaši petrinjske Mladosti, u 25. kolu Treće hrvatske nogometne lige – Središte, ugostili su momčad Ponikve iz Zagreba, a susret je okončan bez pobjednika 2:2.

U ogledu „fenjeraša“ kojima je primaran bio „cijeli plijen“ na kraju su ga podijelili. Nakon mlake prve polovice prvog poluvremena prvi su u 20. minuti ozbiljnije priprijetili domaći preko Ćavara iz slobodnog udarca s 25 metara kada je lopta tik iznad vratnice pogodila gornji dio mreže, a u 31. minuti Marelja je na rubu kaznenog prostora „ukrao“ loptu Radanoviću i „oči u oči“ s gostujućim vratarom Orlovićem prebacio vrata. U 39. minuti domaći su pokušali iz još jednog slobodnog udarca, ovaj puta Pavić je s 18 metara naciljao ravno u vratara, a onda su na suprotnoj strani poentirali gosti kada je Tarle, s desne strane, ubacio loptu na peterac odakle ju je Matos uspio poslati u donji desni kut domaćeg vratara Jelavića.

Prva ozbiljnija prigoda u drugom dijelu, u 66. minuti za domaće, bila je istog ishoda kao i u prvom samo što je ovaj puta Pavlović s lijeve strane pogodio gornji dio mreže iza vratnice, a deset minuta kasnije ipak su došli do poravnanja kada je Đusi nepropisno zaustavljen u sredini kaznenog prostora i Lovrić je bio precizan s „kreča“. Nakon toga, u 78. minuti, domaći su mogli doći i do prednosti kada se Hrnčević našao sam pred Orlovićam, ali gostujući čuvar mreže uspješno je reagirao, a onda je došla kazna na drugoj strani tri minute kasnije kada se Prenkpalaj našao pred vratarom Jelavićem na 5-6 metara, koji je njegov prvi pokušaj uspješno odbio, ali u ponovljenom slučaju bio je nemoćan. Već u slijedećoj minuti uslijedilo je novo uzbuđenje na suprotnoj strani kada je Radanović na petercu oborio Hrnčevića u naletu, a Lovrić je ponovo bio precizan iz kaznenog udarca.

MAKSIMIR – GAJ MAČE 0:0

Trenutni poredak je: 1. ZAGOREC 58, 2. DUGO SELO 48, 3. LUČKO 44, 4. KARLOVAC 1919 42, 5. TRNJE 42, 6. MAKSIMIR 42, 7. RAVNICE 36, 8. VRBOVEC 36, 9. HAŠK 1903 35, 10. GAJ MAČE 34, 11. VRAPČE 33, 12. BISTRA 32, 13. KURILOVEC 29, 14. LUKAVEC 26, 15. SEGESTA 25, 16. TREŠNJEVKA 20, 17. MLADOST 19, 18. PONIKVE 13 bodova.

U slijedećem, 26. kolu, u subotu, 16.04.2022., od 17 sati, nogometaši petrinjske Mladosti gostovat će u Dugom Selu kod istoimenih domaćina.