slo-gvo

Gvozd napunio mrežu Sloge

HRASTOVICA – Nogometaši Sloge iz Hrastovice, u 15. kolu Druge županijske nogometne lige – Sisak, ugostili su momčad Gvozda od koje poraženi 7:2.

Golijada je počela u već u 10. minuti kada se Josip Gubo našao sam iza domaće obrane i precizno naciljao donji desni kut vratara Dumbovića koji je odmah u slijedećoj minuti bio uspješniji u ogledu istih aktera, a umjesto povećanja vodstva gostiju uslijedilo je poravnanje rezultata kada je Orešković oboren u solo prodoru u gostujućem kaznenom prostoru nakon čega je Gašparić bio precizan s bijele točke. Nakon toga, 28. minuta je donijela dvostruko uzbuđenje, odnosno domaći vratar Dumbović odlično je reagirao nakon Šolinog slobodnog udarca i ispod vratnice izbacio loptu izvan igrališta za udarac iz kuta nakon kojeg se Komšić našao na petercu i glavom pospremio u mrežu. Domaći čuvar mreže još jednom je nadmudrio Šolu i u 38. minuti kada su bili „oči u oči“, dok je bio nemoćan minutu kasnije kod Komšićevog udarca s 11 metara, a čemu je prethodilo nepropisno zaustavljanje Josipa Gube u domaćem kaznenom prostoru. Također, Dumbović je uspješno sačuvao svoju mrežu i u samom finišu prvog poluvremena, u 44. minuti, kada se Dragan Gubo našao sam pred njim nakon što je pobjegao trojici domaćih igrača.

Što gostujućem napadaču nije uspjelo tada, je na početku drugog dijela, odnosno solo dionice je okončao hat-trikom u 49., 53. i 55. minuti za uvjerljivih 6:1. Gosti su mogli i do povećanja vodstva u 65. minuti nakon slobodnog udarca Perenčevića s 25 metara kada je pred domaćim vratima pronašao Komšića koji je glavom naciljao vratnicu, ali i dvije minute kasnije kada je Josip Gubo u sredini kaznenog prostora pucao iz okreta, a vratar Dumbović izbacio loptu ispod vratnice. U 72. minuti i domaći su došli do pogotka kada se Mandić probio po lijevoj strani do ruba igrališta i povratnom loptom pred vratima pronašao strijelca Oreškovića, a još jedan domaći pokušaj u 79. minuti kada je Luka Marjanović pucao s desetak metara gostujući vratar Josip Jajčević instiktivno je rukom izbacio loptu izvan igrališta. Golijada je završila kako je i počela, odnosno strijelac je ponovo bio Josip Gubo kada se izborio za loptu u domaćem šesnaestercu i sedmi puta matirao vratara Dumbovića koji je bio jedina domaća svjetla točka koja ih je spasila većeg potopa.