hašk-mla

HAŠK 1903 nadigrao Mladost

ZAGREB – Nogometaši petrinjske Mladosti, u 33. kolu Treće hrvatske nogometne lige – Središte, gostovali su u Zagrebu kod momčadi HAŠK-a 1903 od koje su poraženi 4:0.

Prva polovica prvog poluvremena protekla je „bez prometa i zarade“, jer sve se odvijalo između dva šesnaesterca bez konkretnih pokušaja s jedne i druge strane, a onda su proradili domaći i to u 22. minuti kada se Krajačić, s lijeve strane, probio u kazneni prostor i povratnom loptom uposlio Rihtera koji je pucao iz prve i poslao loptu tik uz suprotnu vratnicu. Odmah u slijedećoj minuti bio je s(p)retniji i precizniji, odnosno na samom rubu šesnaesterca bio je za djelić sekunde brži od gostujućeg vratara Jelavića, koji se čuvao prekršaja, i mreža se prvi puta zatresla. U 29. minuti Rihtar je bio i asistent Zeleniki s desne strane koji je pucao iz sredine kaznenog prostora, ali vratar Jelavić uspješno je uhvatio loptu ispod vratnice. Prvu ozbiljniju prigodu Petrinjci su imali u 35. minuti kada je Filipović iz slobodnog udarca, s lijeve strane, s 18 metara, gađao gornji desni kut mladog, 17-godišnjeg vratara Kralja koji je lijepom paradom izbacio loptu izvan igrališta, a onda je dvije minute kasnije na suprotnoj strani Baniček u sredini kaznenog prostora nes(p)retno servirao loptu Krajačiću kojem je samo preostalo pospremiti je u mrežu. Nakon toga ponovo su trebale dvije minute za novo uzbuđenje, odnosno Rihtar je izveo slobodni udarac s 18 metara, a lopta je okrznula nekoga u gostujućem živom zidu, promijenila smjer i prevalila vratara Jelavića za domaćih 3:0 do kraja poluvremena.

Kada se očekivalo buđenje Petrinjaca i ispravak onoga što se ispraviti dade, početak drugog dijela ponovo je bio koban jer domaći su u 48. minuti kaznili grešku Lovrekovića ispred kaznenog prostora, a koji je potom u pokušaju njenog ispravljanja nepropisno zaustavio Zeleniku i sudac Čuljak je pokazao na bijelu točku s koje je precizan bio Rihter za uvjerljivih 4:0. Nakon toga ponovo je uslijedilo razdoblje od dvadesetak minuta bez bitnih uzbuđenja, za domaće dobro, a za goste loše i onda su u 66. minuti, u visini šesnaesterca, domaći prebacivali loptu s lijeve na desnu stranu dok u sredini nije došla do Ristovskog koji je dobro pucao, ali i vratar Jelavić reagirao uhvativši loptu ispod vratnice. Zadovoljni rezultatom domaći su polako provodili utakmicu kraju što je na neki način otvorilo prostor gostima, pa je tako u 72. minuti Filipović ušao u kazneni prostor između tri domaća igrača, ali vratar Kralj je ukrotio loptu u svom donjem desnom kutu, kao i u 79. minuti kada je Žužić pobjegao po desnoj strani. Orijentacija Petrinjaca prema domaćim vratima donijela i prostor domaćima u 84. minuti kada se Režek našao „oči u oči“ s vratarom Jelavićem koji je odličnom intervencijom izbacio loptu iz svog donjeg lijevog kuta. Protokom vremena gostima je jedino preostalo kako doći do barem počasnog pogotka čemu su najbliže bili u 86. minuti kada su na rubu šesnaesterca dupli pas odigrali Filipović i Hamzagić nakon čijeg je udarca lopta preletjela vratnicu, te u 88. minuti kada je Filipović s desne strane ubacio loptu pred domaća vrata gdje je za djelić sekunde vratar Kralj bio brži ispred Hrnčevića.

SEGESTA – GAJ MAĆE 0:0

TREŠNJEVKA – LUČKO 2:1

PONIKVE – DUGO SELO 4:2

BISTRA – KURILOVEC 2:3

ŠPANSKO – KARLOVAC 1919 2:2

ZAGOREC – TRNJE 0:3

VRBOVEC – VRAPČE 8:1

MAKSIMIR – JARUN 1:3

Trenutni poredak je: 1. JARUN 76, 2. TRNJE 73, 3. KURILOVEC 62, 4. ZAGOREC 54, 5. LUČKO 47, 6. PONIKVE 47, 7. BISTRA 45, 8. GAJ MAČE 45, 9. KARLOVAC 1919 45, 10. DUGO SELO 45, 11. TREŠNJEVKA 44, 12. MAKSIMIR 41, 13. SEGESTA 38, 14. HAŠK 1903 36, 15. VRAPČE 34, 16. MLADOST 34, 17. VRBOVEC 33, 18. ŠPANSKO 30 bodova.

U slijedećem, posljednjem 34. kolu, u subotu, 12.06.2021., od 17.30 sati, nogometaši petrinjske Mladosti ugostit će momčad Maksimira iz Zagreba.