mladost-kup

HAT-TRICK-om Dine Lihića Mladost pobjednik KUP-a NS SMŽ

PETRINJA – Nogometaši petrinjske Mladosti pobjednici su KUP-a Nogometnog saveza sisačko-moslavačke županije nakon 3:2 pobjede protiv momčadi sisačke Segeste.

U zanimljivom ogledu, uz rezultatski preokret, viđeno je pet pogodaka uz tri kaznena udarca od kojih su dva realizirana. Počelo je vodstvom Siščana već u 2. minuti kada je Marović u domaćem kaznenom prostoru nepropisno zaustavio Sampsona, a uspješan realizator s bijele točke bio je Handanović. Radost gostiju trajala je kratko, samo do 5. minute kada je, nakon prekršaja na Adamoviću, Lihić bio precizan iz slobodnog udarca s 25 metara pogodivši s lijeve strane desni kut gostujućih vrata. Slična situacija istih aktera zbila se i u 24. minuti, ali ovaj puta lijeva vratnica se ispriječila za promjenu rezultata što se ipak dogodilo šest minuta kasnije, ali na suprotnoj strani kada se u gužvi pred domaćim vratima i nekoliko ne(s)pretnih reakcija jednih i drugih igrača najbolje snašao Vranić i svoju momčad doveo u novo vodstvo. Nakon toga, u 38. minuti, Petrinjci su došli do novog izjednačenja rezultata ovaj puta iz za njih dosuđenog kaznenog udarca u akciji koju je po lijevoj strani poveo Cerjak i povratnom loptom uposlio Kovačića kojeg je omeo Maapeh, a Lihić s 11 metara još jednom svladao vratara Trepšu.

U drugom dijelu, u 50. minuti, domaći su bili blizu još jednom pogotku kada je poslije kombinacije s Kovačićem na lijevoj strani Korečić pogodio gornji dio vratnice gostujućeg čuvara mreže koji je u 66. minuti skrivio novi kazneni udarac nakon bijega Abramovića po lijevoj strani i ogleda „oči u oči“. Na bijelu točku loptu je ponovo postavio Lihić, ali „krivac“ Trepša je ispravio svoju pogrešku i obranio udarac, ali na njegovu nesreću lopta se odbila do Lihića koji ovaj puta nije promašio. U 75. minuti Petrinjci su mogli i povećati prednost iz gužve pred gostujućim vratima kada se lopta odbijala od noge do noge kao u biljaru, a u konačnici Lovrić je još jednom naciljao vratnicu.

Inače, utakmica je počela i završila u svečarskom tonu kada su najprije,  na početku susreta Mladen Crnojević, predsjednik Komisije sudaca Središta Novska i Vlado Svilokos, predsjednik Komisije sudaca NS SMŽ i član Komisije nogometnih sudaca HNS-a, uručili Priznanje Dragoslavu Iličiću za 17 godina uspješnog suđenja i okončanja sudačke karijere. Na kraju Vlado Svilokos je sucima utakmice i delegatu uručio Plakete, dok je pokal nogometašima Segeste uručio Damir Nogić, glavni tajnik NS SMŽ, a pobjednički pokal nogometašima Mladosti uručili su Davor Ivić, predsjednik NS SMŽ i Davor Bjelanović, povjerenik za županijski nogometni kup.