ku-ml

Kurilovec napunio mrežu Mladosti

VELIKA GORICA – Nogometaši petrinjske Mladosti, u 12. kolu Treće hrvatske nogometne lige – Središte, gostovali su u Velikoj Gorici kod momčadi Kurilovca od koje su poraženi 7:0.

Petrinjci su čak prvi bili u izglednijoj prigodi u 8. minuti kada su dupli pas na rubu domaćeg kaznenog prostora odigrali Balen i Lovrić nakon čijeg je udarca lopta prošla tik uz lijevu vratnicu domaćeg vratara Išeka, a onda je krenula domaća golijada od 16. minute kada je s 25 metara, potpuno neometen, Popovic preciznim udarcem uz samu vratnicu pogodio mrežu i odmah tri minute kasnije isti igrač izborio se za loptu u sredini šesnaesterca s lijeve strane i pred vratima pronašao Tolja kojem je samo preostalo skrenuti je u mrežu. Na novi pogodak nije trebalo čekati dugo jer je u 21. minuti Radoš ostao sam na lijevoj strani i nesebično poslužio Bakulu za treći domaći pogodak, a onda se na novi čekalo devet minuta, sve do 30. kada je ponovo indolentnost Petrinjaca došla do izražaja na dvadesetak metara što je iskoristio Tolj za svoju novu realizaciju. Minutu kasnije i gosti su stvorili kakvu-takvu prigodu kada je Bužanić odradio solo dionicu po lijevoj strani, ali vratar Išek je vršcima prstiju skrenuo loptu izvan igrališta iz svoga donjeg lijevog kuta. To je bilo sve što se tiče Petrinjaca, ali nije domaćina jer se u 34. minuti Selman našao sam iza gostujuće obrane i već je bila „petarda“ u mreži „zelenih“, a za „pola tuceta“ do poluvremena pobrinuli su se, u dva poteza, Resler i Popovic kada je prvi, iz slobodnog udarca s desne strane poslao duuugu loptu na suprotnu stranu, više nije potrebno isticati, naravno usamljenom Popovicu koji nije propustio poentirati.

Drugi dio počeo je s četiri nove snage u gostujućim redovima (Cvitanović, Papić, Gršić, Korečić) što je samo vizualno donijelo neku ravnotežu na terenu, jer ruku na srce domaći su najveći dio posla odradili u prvoj dionici i nisu imali potrebe kompromitirati učinjeno, ali ipak je sjevnulo u 64. minuti kada se Popovic našao na 5-6 metara, međutim izvanrednom intervencijom gostujući vratar Jelavić „iščupao“ je loptu ispod vratnice i onda je bio nemoćan u 72. minuti kada je ordinirala domaća trojka, odnosno Beganović je s lijeve strane ubacio loptu u sredinu kaznenog prostora, usamljeni Župetić ju je elegantno spustio za Marelju koji je precizno naciljao malu mrežicu u donjem desnom kutu.

TREŠNJEVKA – PONIKVE 7:3

RAVNICE – ZAGOREC 3:3

SEGESTA – LUKAVEC 2:1

VRBOVEC – MAKSIMIR 3:0

VRAPČE – HAŠK 1903 1:1

KARLOVAC 1919 – LUČKO 1:1