Share on facebook
Share on twitter
ml-ja

Lider minimalno slavio u Petrinji

PETRINJA – Nogometaši petrinjske Mladosti, u 31. kolu Treće hrvatske nogometne lige – Središte, ugostili su momčad Jaruna od koje su poraženi 3:2.

Domaći su poveli već na startu utakmice iz prve prave prilike u 9. minuti u akciji u kojoj su sudjelovali Lovrić, Abramović i strijelac Filipović koji je s ruba kaznenog prostora na lijevoj strani naciljao gornji lijevi kut u tom trenutku nemoćnog gostujućeg vratara Spudića. Ubrzo zatim u 13. minuti Hamzagić je pokušao s dvadesetak metara s desne strane, ali naciljao je samo vratnicu, a onda su gosti u samo dvije minute, 17. i 19., preokrenuli prednost na svoju stranu kada se Bruno Špišić sjurio po lijevoj strani i pred domaćim vratima pronašao Diarrassoubu koji je skrenuo loptu u mrežu za poravnanje, dok je potom Vragolović doveo goste u prednost koju je u 37. minuti mogao „podebljati“ Proleta kada je pucao glavom iz sredine kaznenog prostora nakon  ubačaja Jugovića s desne strane, ali domaći vratar Đurin efektno ju je izbacio izvan igrališta. U samom finišu prvog dijela, u 42. minuti, u dobroj prigodi za goste bio je Jugović kada je „ukrao“ loptu na dvadesetak metara, a minutu kasnije i Filipović za domaće nakon brze kontre, ali u obje situacije lopta je prohujala uz samu vratnicu.

Na početku drugog dijela prvu prigodu imali su domaći u 52. minuti nakon solo dionice Dolovčaka, ali lopta je s 18 metara prohujala iznad vrata, a odmah potom, u 55. minuti, uzvratili su i gosti ponovo preko Brune Špišića kada se probio po lijevoj strani i ubacio pred domaća vrata gdje je natrčao Vragolović i s „peterca“ naciljao vratnicu, dok je sličnu akciju izveo i u 66. minuti samo ovaj puta Baraban je bio precizniji za povećanje gostujućeg vodstva. U 75. minuti u gostujućem šesnaestercu odigrana je prava fliper akcija u kojoj su s domaće strane sudjelovali Hrnčević, Crnojević i Lovreković uz gostujućeg vratara Spudića i na kraju lopta je izbačena iz kaznenog prostora, a onda je Filipović još jednom uspješno poentirao u 78. minuti kada se na lijevoj strani probio do ruba šesnaesterca i onda lukavo naciljao donji desni kut vratara Spudića za smanjenje prednosti gostiju koju su domaći mogli anulirati u 86. minuti kada je Kikić ubacio loptu s desne strane u sredinu kaznenog prostora do Viktora Špišića koji je uspio uputiti udarac, ali samo u naručje Spudića.

ZAGOREC – KURILOVEC 5:0

Trenutni poredak je: 1. JARUN 70, 2. TRNJE 67, 3. KURILOVEC  56, 4. ZAGORAC 54, 5. LUČKO 47, 6. BISTRA 45, 7. DUGO SELO 42, 8. MAKSIMIR 41, 9. DAJ MAČE 41, 10. KARLOVAC 1919 41, 11. PONIKVE 41, 12. TREŠNJEVKA 41, 13. MLADOST 34, 14. SEGESTA 34, 15. HAŠK 1903 33, 16. VRAPČE 31, 17. VRBOVEC 30, 18. ŠPANSKO 29 bodova.

U slijedećem, 32. kolu, u nedjelju, 30.05.21., od 11 sati, nogometaši petrinjske Mladosti gostovat će u Maču kod domaće momčadi Gaja.