mla-gaj

Mladost bolja od Gaja iz Mača

PETRINJA – Nogometaši petrinjske Mladosti, u 23. kolu Treće hrvatske nogometne lige – Središte, ugostili su momčad Gaja iz Mača od koje su bili bolji 2:1.

Već u 3. minuti Petrinjci su došli do prednosti kada je Hrnčević unutar kaznenog prostora s desne strane ubacio loptu u sredinu gdje ju je dočekao Dolovčak i preciznim udarcem matirao gostujućeg vratara Bobineca. Ubrzo zatim, već u 9. minuti, Hrnčević je uputio upotrebljivu loptu za Marelju koji se sjurio sam prema gostujućim vratima, ali bio je za malo neprecizan jer lopta je pokraj vratara i vratnice završila izvan igrališta. Nešto ozbiljnije gosti su uzvratili u 25. minuti kada je, nakon udarca iz kuta i nekoliko odbijanaca Cvrtila s desetak metara prebacio vrata. U 35. minuti Hrnčević je ponovo, s desne strane, bio dobar asistent ovaj puta Ćavaru koji je s peterca gađao donji desni kut vratara Bobineca, ali gostujući čuvar mreže uspio je loptu odbiti izvan igrališta. Samo minutu kasnije Ćavar je izveo udarac iz kuta s lijeve strane, a nakon odbijene lopte na gostujućem petercu došla je do Papića na desnoj strani nakon čijeg je udarca prohujala uz suprotnu vratnicu.

U drugom dijelu, u 62. minuti, ozbiljniju situaciju stvorili su gosti kada je Šaban s ruba šesnaesterca „spustio“ loptu za Cvrtilu koji je naciljao pokraj vrata, a dvije minute kasnije Sambol je dobro potegnuo, ali efektnom paradom domaći vratar Jelavić spasio je svoju mrežu. Za novo uzbuđenje trebale su ponovo dvije minute, ali ovaj puta na suprotnoj strani kada je Hrnčević „putovao“ po gostujućem kaznenom prostoru gdje ga je nepropisno zaustavio Postonjski i sucu Petruniću nije preostalo ništa drugo nego pokazati na bijelu točku s koje je Lovrić prevario vratara Bobineca, a njega vratnica i nije bilo promjene rezultata. Nakon toga gosti su ponovo zaprijetili u 75. minuti kada je Haramustek odlično pucao s dvadesetak metara, a domaći vratar Jelavić isto tako obranio. Ipak, finiš je donio nova uzbuđenja i to najprije u 86. minuti kada su povukli domaću kontru, u kojoj su kombinirali, Pličanić i Đusi, ali na kraju kao pobjednik „oči u oči“ bio je vratar Bobinec, a onda su se minutu kasnije radovali gosti u akciji Cvrtile koji je, s desne strane, ubacio loptu na peterac gdje ju je dočekao Šaban i skrenuo pod vratnicu u mrežu. Na kraju, u sudačkoj nadoknadi, domaći su došli i do „cijelog plijena“ u već viđenoj akciji (Mladost-Lučko) kada je Đusi s ruba igrališta, s desne strane, ubacio loptu pred gostujuća vrata do Ćavara, čiji je prvi pokušaj vratar Bobinec neutralizirao, ali u drugom je bio nemoćan.

TRNJE – VRBOVEC 5:0

Trenutni poredak je: 1. ZAGOREC 55, 2. DUGO SELO 44, 3. LUČKO 41, 4. TRNJE 39, 5. KARLOVAC 1919 38, 6. MAKSIMIR 38, 7. GAJ MAČE 33, 8. HAŠK 1903 33, 9. VRAPČE 32, 10. RAVNICE 32, 11. VRBOVEC 32, 12. BISTRA 30, 13. KURILOVEC 28, 14. LUKAVEC 22, 15. SEGESTA 21, 16. TREŠNJEVKA 20, 17. MLADOST 18, 18. PONIKVE 12 bodova.

U slijedećem, 24. kolu, u subotu, 09.04.2022., od 16.30 sati, nogometaši petrinjske Mladosti gostovat će kod momčadi Maksimira u Zagrebu.