mla-luč

Mladost bolja od Lučkog

PETRINJA – Nogometaši petrinjske Mladosti, u 22. kolu Treće hrvatske nogometne lige – Središte, ugostili su momčad Lučkog od koje su bili bolji 2:1.

Već u 2. minuti domaći su stvorili izglednu prigodu kada je Marelja ubacio loptu s lijeve strane u sredinu kaznenog prostora do slobodnog Papića, ali lopta je završila iznad vratnice. Ubrzo zatim uzvratili su gosti u 8. minuti kada se Čičković odlučio na udarac s ruba kaznenog prostora, ali domaći vratar Jelavić uspješno je loptu ukrotio. U 18. minuti domaći su ponovo bili blizu pogotku kada je Ćavar izveo udarac iz kuta s lijeve strane, a na petercu Pavlović skrenuo loptu tik iznad vratnice. Nakon toga, u 26. i 29. minuti gostujući igrač Čičković bio je u dvije izgledne prigode, odnosno najprije se našao sam, s desne strane, pred domaćim vratima i gađao suprotnu stranu, ali lopta je prošla uz suprotnu vratnicu, dok je u drugom pokušaju na rubu šesnaesterca „ukrao“ loptu Paviću i Korečiću krenuo prema vratima gdje da je padom u noge i blokom dočekao vratar Jelavić. Ipak, u 38. minuti gosti su poentirali kada je Puntar ubacio loptu pred domaća vrata koja je na suprotnoj strani došla do Brekala koji ju je u padu skrenuo u mrežu. Poslije toga, u 44. minuti, radovali su se i domaći kada je Pavić izveo slobodni udarac s 25 metara i pokupio paučinu u gornjem lijevom kutu gostujućeg vratara Jovičevića.

Drugi dio počeo je sličnom situacijom Čičkovića u 49. minuti, kao i u prvom poluvremenu, kada se i ovaj puta probio po desnoj strani uz isti ishod, odnosno lopta je završila uz suprotnu vratnicu, dok se u 65. minuti gostujući Puntar našao sam iza domaće obrane, ali vratar Jelavić je bio brži za djelić sekunde i nogom otklonio opasnost. Onda je došla 73. minuta za novo veselje domaćih u akciji Hrnčevića i Đusija koji je na desnoj strani, s ruba igrališta, u sredini kaznenog prostora pronašao Ćavara koji je zakucao loptu pod vratnicu. Potom su, u samom finišu, uslijedila nova uzbuđenja i to u 83. minuti kada je Pavić ponovo izveo slobodni udarac s 25 metara, ali ovaj puta lopta je dobrano uzdrmala vratnicu iznad vratara Jovičevića, a uzvratio je u 87. minuti, s iste udaljenosti, na suprotnoj strani i Belak, ali naciljao je spoj vratnica. Na kraju, u sudačkoj nadoknadi, Čičković je nastavio svojim udarcima pokraj vrata kada je sam pobjegao domaćoj obrani po lijevoj strani.