Izbornik
mla-tre

Mladost bolja od Trešnjevke

PETRINJA – Nogometaši petrinjske Mladosti, u 27. kolu Treće hrvatske nogometne lige – Središte, ugostili su momčad Trešnjevke iz Zagreba od koje su bili bolji 4:1.

Domaći su puno toga „zakuhali“ u nepune dvije minute, odnosno u 12. i 13., kada je najprije Tachi izveo udarac iz kuta s lijeve strane, a Hrnčević odbijenu loptu na 12-13 metara poslao pod vratnicu odakle ju je gostujući vratar Kalac izbacio izvan igrališta, dok se nekoliko trenutaka kasnije Godić odlučio za udarac s ruba šesnaesterca, Kalac je loptu odbio do Papića i onda je neutralizirao i njegov pokušaj. Što se gostiju tiče i njima su domaći u 17. minuti „zakuhali“ i pred svojim vratima kada je Lovrić vratio loptu vrataru Roziću koji je, u prvom pokušaju, nije uspio izbaciti u polje i krenula je prema praznim vratima, ali domaći čuvar mreže u drugom pokušaju bio je uspješniji i otklonio opasnost. Novu prigodu Petrinjci su imali i u 29. minuti kada su na rubu kaznenog prostora kombinirali Tachi, Hrnčević i Papić koji je pucao iz okreta i uz vratnicu pogodio vanjski dio mreže, a u 31. minuti Tachi je ponovo izveo udarac iz kuta s lijeve strane do Godića u sredini kaznenog prostora nakon čijeg je udarca netko iz gostujućeg bloka nogom s crte izbaci loptu u polje, dok je na isti način reagirao i vratar Kalac nakon prodora Balena u 36. minuti po lijevoj strani. Nakon toga Petrinjci su počeli i poentirati, odnosno u 39. minuti Pavić je izveo oštar prizemni slobodni udarac nakon kojeg je vratar Kalac loptu odbio do Ćavara koji ju je pospremio pod vratnicu, a gotovo istovjetna situacija zbila se i u posljednjim trenucima prvog dijela, ovaj puta slobodni udarac izveo je Hrnčević uz isti ishod, odbijenu loptu Kalca i poentiranje Ćavara.

Drugi dio počeo je prigodama gostiju i to u 49. minuti solo dionicom Mandića nakon čijeg je udarca s ruba kaznenog prostora lopta prohujala tik iznad vratnice, dok je u 59. minuti Puklin asistirao Buriću koji je iz okreta, s 18 metara, poslao loptu tik uz vratnicu, a u 62. minuti domaći vratar Rozić nogom je s crte izbacio loptu nakon udarca Tička. Samo minutu kasnije Petrinjci su došli i do trećeg pogotka kada je dugu loptu prema zadnjoj gostujućoj liniji Hrnčević odmah proslijedio do Marelje na lijevoj strani i gostujući čuvar mreže „oči u oči“ ostao je nemoćan, a povećanje domaće prednosti uslijedilo je deset minuta kasnije kada se Đusi probio po desnoj strani i pred samim vratima na suprotnoj pronašao Hrnčevića koji je glavom skrenuo loptu u gornji desni kut vratara Kalca. Domaći su prednost mogli „podebljati“ i u 76. minuti kada je Hrnčević na desnoj strani pronašao Pličanića koji se sjurio prema gostujućim vratima i dobro uzdrmao vratnicu, a onda su u samom finišu, u posljednjoj minuti, poentirali i gosti nakon što se svašta događalo unutar domaćeg kaznenog prostora iz čega se izrodio kazneni udarac kojeg je efektno realizirao trenutno najbolji strijelac lige Burić.

TRNJE – RAVNICE 2:1

Trenutni poredak je: 1. ZAGOREC 62, 2. DUGO SELO 52, 3. TRNJE 48, 4. LUČKO 47, 5. KARLOVAC 1919 46, 6. MAKSIMIR 43, 7. RAVNICE 39, 8. VRBOVEC 39, 9. HAŠK 1903 38, 10. GAJ MAČE 38, 11. VRAPČE 35, 12. BISTRA 33, 13. KURILOVEC 30, 14. LUKAVEC 27, 15. SEGESTA 25, 16. TREŠNJEVKA 23, 17. MLADOST 22, 18. PONIKVE 16 bodova.

U slijedećem, 28. kolu, u subotu, 30.04.2022., od 17 sati, nogometaši petrinjske Mladosti gostovat će u Vrbovcu kod istoimenih domaćina.