Izbornik
ml-ku

Mladost i Kurilovec remizirali

PETRINJA – Nogometaši petrinjske Mladosti, u 29. kolu Treće hrvatske nogometne lige – Središte, ugostili su momčad Kurilovca, a susret je okončan bez pobjednika 2:2.

Gosti su prvi priprijetili ozbiljnije u 8. minuti kada je Lovriću blokiran udarac na rubu šesnaesterca i lopta se odbila u sredinu kaznenog prostora do Bakule, ali domaći vratar Jelavić je na vrijeme izašao u blok i sačuvao svoju mrežu. U 24. minuti dobru prigodu imali su i domaći kada se Balen probio po lijevoj strani i povratnom loptom uposlio Hrnčevića nakon čijeg ju je udarca gostujući vratar Išek krajnjim naporom izbacio iz svog donjeg desnog kuta. Dvije minute kasnije gosti su ipak poentirali kada je Tolj prošao po desnoj strani i na suprotnoj, na petercu, pronašao Bakulu koji je smjestio loptu u suprotni kut vratara Jelavića. U 33. minuti ponovo su u izglednoj akciji bili Balen i Hrnčević, ali i ovaj puta gostujući čuvar mreže bio je uspješniji.

Na početku drugog dijela, u 55. minuti, domaći su ipak uspjeli doći do pogotka i to ponovo u akciji Balena, koji je s desne strane ubacio loptu pred gostujuća vrata, a u gužvi najbolje se snašao Hrnčević i glavom je skrenuo u mrežu. Nakon toga Balen je u 67. minuti i sam uspio poentirati kada je, nakon Lovrićeve ubačene lopte na rub šesnaesterca, iskoristio nesporazum vratara Išeka i obrambenog igrača Šarića kada im je „ukrao“ loptu i pospremio je u praznu mrežu. U 72. minuti Završki je za goste pokušao iz trka s 25 metara, ali lopta je prohujala uz samu vratnicu, a onda su u trećoj minuti sudačke nadoknade došli do poravnanja kada je Alili došao do lopte u sredini kaznenog prostora i proslijedio je lijevo do Župetića kojem je preostalo samo smjestiti je u mrežu. Nakon toga, u posljednjim sekundama, domaći su pokušali spasiti što se spasiti dade i to iz slobodnog udarca s dvadesetak metara kojeg je izveo Pavić, ali lopta je prohujala tik iznad vratnice.

TRNJE – BISTRA 2:2

Trenutni poredak je: 1. ZAGOREC 68, 2. DUGO SELO 58, 3. TRNJE 52, 4. LUČKO 51, 5. KARLOVAC 1919 50, 6. MAKSIMIR 49, 7. VRBOVEC 42, 8. RAVNICE 42, 9. HAŠK 1903 41, 10. GAJ MAČE 41, 11. VRAPČE 35, 12. BISTRA 34, 13. KURILOVEC 31, 14. LUKAVEC 30, 15. SEGESTA 25, 16. TREŠNJEVKA 23, 17. MLADOST 23, 18. PONIKVE 19 bodova.

U slijedećem 30. kolu, u subotu, 07.05.2022., od 19 sati, nogometaši petrinjske Mladosti gostovat će u Karlovcu kod istoimenih domaćina.