mla-luč

Mladost i Lučko remizirali

PETRINJA – Nogometaši petrinjske Mladosti, u 4. kolu Treće nogometne lige – Centar, ugostili su momčad Lučkog, a susret je okončan bez pobjednika 1:1.

Prvi su priprijetili gosti u 8. minuti kada je Jazvić izveo slobodni udarac sa 17 metara, ali domaći vratar Gugec uspješno je izbacio loptu iz svog donjeg desnog kuta, a onda su domaći brzim kontrama u nekoliko navrata ugrozili gostujućeg vratara Javora i to u 13. minuti kada su kombinirali Mioković, Handanović i u konačnici Hrnčević koji je s lijeve strane poslao loptu u naručje gostujućeg čuvara mreže, zatim dvije minute kasnije kada se Hrnčević probio po desnoj strani, ali Javor je uspio izbaciti loptu iz donjeg lijevog kuta i onda su u 19. minuti uspjeli i poentirati u brzoj akciji u kojoj je Mioković ispred kaznenog prostora pronašao Hrnčevića, a ovaj u vatru odmah ubacio Alapića koji je u dvoboju s vratarom Javorom izašao pobjednikom i na kraju poslao loptu u praznu mrežu. Gosti su potom do pogotka mogli doći u 25. minuti kada je Jazvić s lijeve strane na petercu pronašao Čičkovića koji je iz povoljne situacije prebacio vrata. Ipak, poentirali su u 29. minuti kada je Rak dobro reagirao na ubačenu loptu s desne strane za poravnanje. Do kraja prvog dijela, u 43. minuti, domaći su bili u još jednoj dobroj prigodi kada se Mioković probio po lijevoj strani do samog ruba igrališta i onda na suprotnoj pronašao Alapića koji je potegnuo iz prve, ali lopta je prohujala tik iznad vrata.

Na početku drugog dijela, u 49. minuti, i gosti su bili u prigodi kada se Jovičević probio po lijevoj strani i iza domaće obrane pronašao Raka u sredini kaznenog prostora, ali njegov pokušaj završio je izvan okvira. U 74. minuti Hrnčević je sve napravio sam, odnosno osvojio je loptu na domaćoj polovici igrališta i sjurio se po desnoj strani sve do gostujućeg kaznenog prostora odakle je odlično pucao, ali i vratar Javor isto tako obranio. U samom finišu, u 84. minuti, najprije su gosti bili u prigodi kada je Rak ubacio loptu Brekalu od kojeg je na petercu za djelić sekunde bio brži vratar Gugec, dok su dvije minute kasnije s domaće strane na rubu gostujućeg šesnaesterca kombinirali Handanović i Jandrić nakon čijeg je udarca lopta završila u naručju Javora, a na suprotnoj strani, u 87. minuti, vratar Gugec je s noge „ukrao“ loptu Grgiću kada se našao sam ispred njega.

DINAMO – MAKSIMIR

Trenutni poredak je: 1. VRAPČE 10, 2. KURILOVEC 10, 3. VRBOVEC 7, 4. LUČKO 7, 5. MAKSIMIR (-1) 6, 6. KARLOVAC 1919 (-1) 6, 7. TREŠNJEVKA 6, 8. GAJ MAČE 6, 9. LUKAVEC 5, 10. RAVNICE 5, 11. PONIKVE (-1) 4, 12. SEGESTA 4, 13. SAMOBOR 4, 14. HAŠK 1903 4, 15. MLADOST 4, 16. BISTRA 4, 17. SAVA STRMEC 3, 18. DINAMO (-1) 0 bodova.

U slijedećem 5. kolu, u subotu, 17.09.2022., od 16.30 sati, nogometaši petrinjske Mladosti gostovat će kod momčadi Segeste u Sisku.