mla-luk-n

Mladost i Lukavec podijelili bodove

PETRINJA – Nogometaši petrinjske Mladosti, u 29. kolu Treće nogometne lige – Centar, ugostili su momčad Lukavca, a susret je okončan bez pobjednika – 2:2.

Prvi su nešto ozbiljnije priprijetili gosti u 10. minuti kada se Grozdek odlučio na udarac iz trka s 30 metara, ali lopta je prohujala tik uz vratnicu, a isti učinak bio je i četiri minute kasnije na suprotnoj strani kada su na 20 metara dupli pas odigrali Lovrić i Dolovčak. Dobru priliku domaći su imali i u 40. minuti kada je Lovrić iz slobodnog udarca s gostujuće polovice igrališta na petercu pronašao Gulina koji je glavom skrenuo loptu u naručje vratara Anića i onda su, na obje strane, uslijedila uzbuđenja u posljednjoj minuti prvog dijela. Najprije je za goste Vukman povukao dobru kontru po lijevoj strani, ali u konačnici dočekao ga je domaći vratar Gugec u bloku, a nakon toga Vranić je za domaće, iz auta s lijeve strane ubacio loptu Handanoviću kojeg je u kaznenom prostoru nepropisno zaustavio Marko Grdenić i sudac Kokot pokazao je na bijelu točku s koje je uspješan bio Lovrić.

U drugom dijelu, u 63. minuti, gosti su nenadano došli do poravnanja, odnosno Grozdek je ubacio loptu pred domaća vrata gdje ju je u pokušaju izbacivanja Vranić nesretno skrenuo u vlastitu mrežu. Nakon toga uslijedili su i dalekometni pokušaji, odnosno u 71. minuti Vlajsović je za domaće pokušao volejem s 20 metara, ali vratar Anić je efektno izbacio loptu pokraj svoje desne vratnice, dok je tri minute kasnije, nakon udarca Handanovića s 30 metara izbacio loptu ispod vratnice, a onda je u 78. minuti pred domaćim vratima lopta izbačena na 20 metara gdje ju je dočekao Marko Grdenić, ali prohujala je tik iznad vratnice. U 80. minuti Lovrić je izveo udarac iz kuta s desne strane, a u skoku pred gostujućim vratima najviši je bio Alapić, međutim lopta je za malo promašila okvir vrata i onda su u finišu uslijedila nova uzbuđenja kada je u 85. minuti Grozdek uposlio Bilića na lijevoj strani, a on pronašao put lopti u mrežu za vodstvo gostiju i onda su u posljednjoj minuti domaći poravnali kada je Vranić s peterca pogodio vratnicu od koje se lopta odbila do Gulina koji ju je pospremio u mrežu.

GAJ MAČE – MAKSIMIR

Trenutni poredak je: 1. SEGESTA 69, 2. LUČKO (-1) 55, 3. GAJ MAČE (-2) 52, 4. PONIKVE 47, 5. MAKSIMIR (-1) 46, 6. LUKAVEC 46, 7. VRAPČE (-1) 44, 8. TREŠNJEVKA 42, 9. ZAGOREC (-1) 41, 10. HAŠK 1903 39, 11. DINAMO 38, 12. MLADOST (-1) 36, 13. KURILOVEC (-1) 36, 14. SAMOBOR 34, 15. BISTRA 31, 16. ZELINA 23, 17. TONDACH 22, 18. SAVA STRMEC 20 bodova.

U slijedećem, 30. kolu, u nedjelju, 12.05.2024., od 17.30 sati, nogometaši petrinjske Mladosti gostovat će kod momčadi Bistre.