mla-sam-n

Mladost i Samobor remizirali bez pogodaka

PETRINJA – Nogometaši petrinjske Mladosti, u 10. kolu Treće nogometne lige – Centar, ugostili su momčad Samobora, a susret je okončan bez pobjednika i pogodaka – 0:0.

U ovom slučaju i sam rezultat sugerira što se dešavalo na travnjaku, odnosno koliko je bilo „siromašno“ u prigodama s jedne i druge strane za nešto više od nule.

Prvi su nešto ozbiljnije priprijetili gosti u 8. minuti kada se Brdek probio po desnoj strani i vratio povratnu loptu na domaći peterac prema natrčalom Frkoviću koji ju je poslao pokraj vrata. Domaći su uzvratili u 25. minuti iz slobodnog udarca Lovrića s 20 metara, ali lopta je završila u naručju gostujućeg vratara Klemenčića i onda se, u 30. minuti, dogodio najuzbudljiviji dio prvog dijela kada je, nakon dva žuta kartona „pocrvenio“ gostujući igrač Antonio Regović, ali ni brojčana prednost domaćih nije im bila poticajna nego su gosti u 43. minuti „zakuhali“ pred domaćim vratima kada je Brdek izveo slobodni udarac sa 17 metara, s desne strane, iz čega su se izrodili odbijanci pred crtom i izbacivanje izvan igrališta za ubačaj iz kuta.

U drugom dijelu ponovila se gotovo ista slika, a počelo je u 55. minuti prigodom gostiju kada je Frković primio dugu loptu na vrhu šesnaesteca s desne strane i pucao iz prve ravno u ruke domaćem vrataru Gugecu, a onda je došlo i do brojčanog poravnanja u 74. minuti kada je domaći Marović upario žute kartone i morao iz igre i jedino još vrijedno spomena je pokušaj Brdarića za goste u 80. minuti kada je nakon udarca s 25 metara lopta proletjela uz vratnicu.

SAVA STRMEC – KARLOVAC 1919 0:5

Trenutni poredak je: 1. KARLOVAC 10919 23, 2. LUČKO 23, 3. MAKSIMIR 21, 4. VRAPČE 21, 5. SEGESTA 16, 6. TREŠNJEVKA 16, 7. VRBOVEC 15, 8. GAJ MAČE 13,  9. BISTRA 13, 10. PONIKVE 13, 11. SAMOBOR 12, 12. KURILOVEC 12, 13. MLADOST 10, 14. RAVNICE 10, 15. DINAMO 10, 16. HAŠK 1903 9, 17. LUKAVEC 8, 18. SAVA STRMEC 5 bodova.

U slijedećem, 11. kolu, u subotu, 22.10.2022., od 15 sati, nogometaši petrinjske Mladosti gostovat će u Zagrebu kod momčadi Ponikve.