mla-seg

Mladost i Segesta podijelili bodove

PETRINJA – Nogometaši petrinjske Mladosti, u 31. kolu Treće hrvatske nogometne lige – Središte, ugostili su momčad Segeste iz Siska, a susret je okončan bez pobjednika 1:1.

Počelo je velikom prigodom domaćih u 12. minuti kada je Lovrić, s desne strane, na petercu pronašao Hrnčevića i „oči u oči“ sa Skenderom gostujući čuvar mreže izašao je pobjednikom. Nakon toga u 22. minuti bilo je uzbudljivo i jednoj i na drugoj strani, odnosno najprije je u domaćem kaznenom prostoru nakon odbijanaca lopta došla do Ružičke koji ju je u padu poslao neposredno uz vratnicu i odmah potom domaći su ponovo stvorili prigodu „oči u oči“, samo što je ovaj puta Marelja bio sam pred Skenderom, a ishod je bio isti. Minutu kasnije Hrnčević je još jednom bio u prigodi na petercu pred gostujućim vratima nakon ubačaja Baničeka s desne strane, ali lopta mu je za malo bila previsoka i nakon udarca glavom završila je pokraj vrata. Potom se još jednom potvrdilo nepisano pravilo kada za velike promašaje slijedi kazna i to se dogodilo u 29. minuti kada je Coelho ubacio loptu s lijeve strane, a Kesse je s peterca glavom skrenuo u lijevi kut vratara Jelavića. Ubrzo zatim, u 34. minuti, domaći su došli u prigodu poravnanja rezultata kada je Topalović oborio Hrnčevića pred svojim vratima, a najbolji pojedinac susreta vratar Skender neutralizirao je i udarac Lovrića s bijele točke.

Drugi dio počeo je odmah novom prigodom Petrinjaca kada je Godić asistirao Marelji na lijevoj strani, ali nakon njegovog odličnog udarca lopta je prohujala tik uz vratnicu na suprotnoj strani. U 61. minuti domaći su izveli dobru akciju u tri poteza, naime Ćavar je iz auta pronašao Korečića u sredini kaznenog prostora koji je spustio loptu Godiću, ali nakon udarca preletjela je tik iznad vratnice i onda je u 79. minuti Marelja „naplatio“ svoje prethodne promašaje kada se s 25 metara odlučio na udarac, a lopta je doslovno „pokupila paučinu“ u Skenderovom gornjem lijevom kutu. Isto tako bio je u prigodi i u 82. minuti kada ga je u sredini šesnaesterca pronašao Pavlović, ali naciljao je samo pokraj vrata, a isti ishod bio je i u sudačkoj nadoknadi kada je Tachi izveo slobodni udarac s 25 metara s lijeve strane, kao i u akciji Pličanića, Lovrića i Čavara ispred gostujućeg kaznenog prostora.

ZAGOREC – BISTRA 2:1

Trenutni poredak je: 1. ZAGOREC 74, 2. DUGO SELO 64, 3. LUČKO 57, 4. TRNJE 56, 5. KARLOVAC 1919 53, 6. MAKSIMIR 53, 7. VRBOVEC 45, 8. RAVNICE 43, 9. GAJ MAČE 42, 10. HAŠK 1903 41, 11. BISTRA 37, 12. VRAPČE 36, 13. KURILOVEC 32, 14. LUKAVEC 32, 15. TREŠNJEVKA 26, 16. SEGESTA 26, 17. MLADOST 24, 18. PONIKVE 22 boda.

U slijedećem, 32. kolu, u srijedu, 18.05.2022., od 17 sati, nogometaši petrinjske Mladosti gostovat će u Zagrebu kod momčadi Ravnice.