vrb-mla-n

Mladost ispraćena „petardom“ iz Vrbovca

VRBOVEC – Nogometaši petrinjske Mladosti, u 3. kolu Treće nogometne lige – Centar, gostovali su u Vrbovcu kod istoimenih domaćina od kojih su poraženi 5:2.

Za Petrinjce je počelo loše i nes(p)retno već na samom početku, odnosno već u 6. minuti Baniček je u pokušaju izbacivanja lopte ispred vrata skrenuo je u vlastitu mrežu, a slična situacija zbila se i u 14. minuti kada se u još jednom pokušaju petrinjskih obrambenih igrača izbacivanja lopte iz kaznenog prostora odbila od domaćeg napadača Bubnja i završila u mreži, te su tako domaći ni krivi, ni dužni došli do prednosti koju su gosti mogli smanjiti u 30. minuti kada su dupli pas odigrali Lovrić i Mioković nakon čijeg je udarca s peterca domaći vratar Zrinščak vršcima prstiju loptu izbacio izvan igrališta iz svog donjeg lijevog kuta. Ipak, u 43. minuti došlo je do smanjenja rezultata kada je Lovrić izveo slobodni udarac s dvadesetak metara ulijevo na peterac gdje je Marović glavom skrenuo loptu prema Hrnčeviću koji je također glavom pronašao nebranjeni dio mreže.

Na početku drugog dijela, u 48. minuti, Petrinjci su došli i do poravnanja u akciji Alapića kada je glavom, na dvadesetak metara, spustio loptu Hrnčeviću koji je odmah pucao iz okreta, a vratar Zrinščak uspio je samo odbiti na koju je natrčao Mioković i pospremio u mrežu. Bio je to znak kako vrijedi pokušati i nešto više protiv poljuljanog domaćina, ali ulaskom Josipa Colarića nekako su se konsolidirali njihovi redovi i upravo je on u 67. minuti asistirao Bubnjaru koji je s ruba kaznenog prostora naciljao gornju vratnicu, a u 81. minuti bio je i strijelac pogotka za novu domaću prednost kada je na ubačenu loptu s lijeve strane, s 18 metara, naciljao mrežu uz desnu vratnicu. U samom finišu domaći su došli i do uvjerljive pobjede kada je u 86. minuti ponovo pokušao Josip Colarić s ruba šesnaesterca, ali pogodio je vratnicu od koje se lopta odbila do Martinovića koji je uspješno poentirao, kao i u trećoj minuti sudačke nadoknade s ruba kaznenog prostora za konačnih 5:2.

KURILOVEC – DINAMO 4:2

LUKAVEC – SAVA STRMEC 0:1

VRAPČE – HAŠK 1903 3:0

LUČKO – TREŠNJEVKA 3:0

SEGESTA – GAJ MAČE 2:2

BISTRA – SAMOBOR 3:1

RAVNICE – MAKSIMIR 1:4