ml-ku-n

Mladost jesen zaključila pobjedom

PETRINJA – Nogometaši petrinjske Mladosti, u posljednjem jesenskom 17. kolu Treće nogometne lige – Centar, ugostili su momčad Kurilovca od koje su bili bolji 4:1.

Petrinjci su do prednosti došli već u 7. minuti kada je Lovrić izveo udarac iz kuta s lijeve strane pred gostujuća vrata gdje vratar Lalić nije uspio loptu ukrotiti koju je dočekao Miočinović i naciljao vratnicu od koje je odbila do Marovića koji ju je zakucao u mrežu. Nakon toga, u 29. minuti, uslijedilo je novo uzbuđenje pred gostujućim vratima nakon Lovrićevog ubačaja iz slobodnog udarca s desne strane na suprotnu gdje je Hrnčević glavom spustio loptu Maroviću, ali nakon njegovog udarca gostujući čuvar mreže efektno ju je ispod vratnice izbacio izvan igrališta i nakon tog još jednog Lovrićevog udarca iz kuta nes(p)retno je reagirao i završila je iza njegovih leđa.

U drugom dijelu domaći su „podebljali“ prednost u 61. minuti kada se Šipuš našao u povoljnoj poziciji na petercu i uspješno svladao Lalića. Nakon toga gosti su pokušali učiniti nešto više u 65. minuti preko Ivkovića nakon čijeg je udarca s ruba kaznenog prostora lopta završila u naručju domaćeg vratara Gugeca, a u 69. minuti bili su uspješniji kada je Šarić s lijeve strane ubacio loptu pred domaća vrata gdje su u kontaktu bili Šipuš i Pušić nakon čega je sudac Ćurdo pokazao na bijelu točku odakle je precizan bio Matoš za smanjenje rezultata. Samo minutu kasnije Lovrić je još jednom iz slobodnog udarca tražio Marovića pred gostujućim vratima koji je ovaj puta u padu s peterca poslao loptu u naručje vratara Lalića. Ipak, u 76. minuti, domaći su došli do novog pogotka kada su na lijevoj strani kombinirali Vranić i Handanović koji je na rubu šesnaesterca pronašao Hrnčevića, a on donji lijevi kut vratara Lalića. Do kraja još je za goste Alili odradio solo dionicu uz rub kaznenog prostora, ali samo do naručja vratara Gugeca.

MAKSIMIR – SEGESTA 2:1

SAMOBOR – LUČKO 0:0

PONIKVE – VRBOVEC 3:1

TREŠNJEVKA – SAVA STRMEC 3:0

HAŠK 1903 – LUKAVEC 3:1