bis-mla-n

Mladost minimalno poražena kod Bistre

DONJA BISTRA – Nogometaši petrinjske Mladosti, u 7. kolu Treće nogometne lige – Centar, gostovali su u Donjoj Bistri kod momčadi Bistre od koje su poraženi 1:0.

Prvu izgledniju prigodu stvorili su Petrinjci u 21. minuti kada se Alapić na rubu kaznenog prostora izborio za loptu i pronašao Miočinovića nakon čijeg je udarca završila u naručju domaćeg vratara Rihtara, a dvije minute kasnije uzvratili su i domaći kada je Vodopijak izveo udarac iz kuta s lijeve strane u sredinu šesnaesterca gdje je na loptu utrčao Lučak, ali gostujući čuvar mreže Gugec izbacio ju je iz svog donjeg desnog kuta. U 26. minuti za domaće je pokušao i Kukec iz slobodnog udarca s 25 metara, ali Gugec je ukrotio loptu uz lijevu vratnicu, a uspješno je reagirao i u 28. minuti nakon ubačaja Vodopijaka s lijeve strane na peterac odakle je glavom pucao Kereša. Nakon toga zatresla se domaća mreža u akciji Alapića i Papića, ali iz samo njima znanih razloga sudaca Bilića i Komesara zbog dosuđenog zaleđa domaći nisu morali krenuti s centra.

Drugi dio počeo je odličnom prigodom Petrinjaca u 49. minuti kada se Alapić probio po desnoj strani i nakon čijeg je udarca lopta završila na vratnici i odbila se u polje, a u 54. minuti Lovrić je još jednom ubacio Alapića u vatru koji je bijegom i ulaskom u kazneni prostor pokušao pronaći nekog od svojih suigrača, ali lopta je završila u bloku i izvan igrališta. Dobrom prigodom uzvratili su i domaći u 62. minuti u pokušaju Mandića s ruba kaznenog prostora kada je lopta završila u naručju Gugeca, a onda su u 75. minuti i poentirali kada je Nakić s lijeve strane ubacio loptu na suprotnu do Selešija koji ju je iz blizine pospremio u mrežu. Nakon toga, dvije minute kasnije Papić je za goste odradio solo dionicu na rubu kaznenog prostora, ali lopta je završila u naručju vratara Rihtara, dok su u 87. minuti dobro kombinirali Vranić, Jandrić i Lovrić, ali nakon njegovog udarca s 20 metara lopta je prohujala za nekoliko centimetara iznad vrata.

VRAPČE – DINAMO 3:1

VRBOVEC – SAVA STRMEC 1:1

LUČKO – KURILOVEC 3:0

SEGESTA – LUKAVEC 4:1

KARLOVAC 1919 – HAŠK 1903 5:0

RAVNICE – TREŠNJEVKA 1:2

MAKSIMIR – GAJ MAČE 3:1

SAMOBOR – PONIKVE 3:1

Trenutni poredak je: 1. VRAPČE 17, 2. KARLOVAC 1919 16, 3. VRBOVEC 14, 4. LUČKO 14, 5. MAKSIMIR 12, 6. TREŠNJEVKA 12, 7. SEGESTA 11, 8. PONIKVE 10, 9. BISTRA 10, 10. KURILOVEC 10, 11. DINAMO 9, 12. SAMOBOR 7, 13. GAJ MAČE 7, 14. RAVNICE 6, 15. MLADOST 6, 16. SAVA STRMEC 5, 17. LUKAVEC 5, 18. HAŠK 1903 5 bodova.

U slijedećem, 8. kolu, u subotu, 01.10.2022., od 16 sati, nogometaši petrinjske Mladosti, na Gradskom stadionu, ugostit će momčad Ravnice iz Zagreba.