mla-mak

Mladost minimalno poražena od Maksimira

PETRINJA – Nogometaši petrinjske Mladosti, u 7. kolu Treće hrvatske nogometne lige – Središte, ugostili su momčad Maksimira iz Zagreba od koje su poraženi 1:0.

Pisati subjektivno, objektivno, navijački, neutralno sasvim je svejedno jer neke stvari više nisu slučajne, sada to već postaje „sapunica“ u više epizoda. Naime, i suci su ljudi koji mogu pogriješiti, uz pretpostavku kako to nije namjerno, ipak na igračima je da se nadmeću s protivnicima, ali kod djelitelja pravde ne bi trebalo, da ne bi trebalo, biti jednakih i jednakijih, jer uzalud vam trud igrači.

Idemo sada ipak malo o igri i „igri“. Prvi su priprijetili gosti u 7. minuti kada ja Abramović dobio prigodu pobjeći po lijevoj strani, ali njegov udarac uspio je ukrotiti domaći vratar Jelavić i lopta je završila izvan igrališta. Domaći su uzvratili u 29. minuti u brzoj akciji Lovrića, Cvitanovića i na kraju Setha nakon čijeg je udarca gostujući vratar Mikulić uspio sačuvati svoju mrežu. Do kraja prvog dijela, u 41. minuti, za goste je pokušao i Bastalec s ruba kaznenog prostora, ali lopta je prohujala uz vratnicu.

U drugom dijelu ponovo su gosti prvi došli do dobre prigode u 48. minuti kada je Mraković dobro pucao s lijeve strane, a isto tako vratar Jelavić i obranio. Samo dvije minute kasnije u novoj prigodi za goste, nakon greške domaće obrane, bio je i Božić, ali nije bilo dovoljno snage u njegovom udarcu i lopta je završila u naručju vratara Jelavića. Ponovo su protekle dvije minute za novo uzbuđenje, ali sada na suprotnoj strani kada se Seth odlučio na udarac s dvadesetak metara, ali uz male poteškoće vratar Mikulić je loptu ukrotio. U 57. minuti za domaće  je pokušao i Lovrić iz slobodnog udarca s 25 metara, međutim i ovaj puta vratar Mikulić je bio uspješan iz dva pokušaja, dok je u 59. minuti, s gotovo iste udaljenosti, Hrnčević za malo promašio okvir vrata. Nakon toga u dobru prigodu došli su i gosti u 66. minuti kada je, nakon odbijanaca, lopta došla do Krznara, ali vratar Jelavić padom u noge spriječio je najgore. U 76. minuti Lovrić je još jednom izveo slobodni udarac s lijeve strane i ubacio loptu pred gostujuća vrata gdje ju je u gužvi, s peterca, Seth poslao preko vratnice. Do kraja, u 80. minuti, još su gosti bili u prigodi kada se lopta unutar šesnaesterca odbijala od noge do noge i došla do Abramovića koji ju je poslao tik uz vratnicu. Na kraju je tako uslijedila i dvominutna sudačka nadoknada na čijem je isteku sudac Meić, na sredini igrališta „zaboravio“ dosuditi očiti prekršaj s leđa na Pličaniću, dok je „fučkao“ za daleko banalnije tijekom utakmice za koje je čak dodijelio i „žute kartone, a iste mu je sa strane obilato sugerirao i četvrti sudac Marinčević, pred očima delegatkinje Joha, ali u ovoj situaciji po njima „sve je bilo čisto“ i lopta je na rubu šesnaesterca došla do Glavinića koji nije propustio poentirati i tako je (ne)planirano upisao tri boda za svoju momčad.

BISTRA – KARLOVAC 1919 1:0

Trenutni poredak je: 1. ZAGOREC 18, 2. DUGO SELO 16, 3. GAJ MAČE (-1) 15, 4. VRAPČE (-1) 13, 5. TRNJE (-1) 13, 6. BISTRA 11, 7. KARLOVAC (-1) 10, 8. LUČKO 10, 9. MAKSIMIR 10, 10. VRBOVEC 10, 11. HAŠK 1903 9, 12. KURILOVEC 9, 13. RAVNICE (-1) 5, 14. MLADOST 5, 15. LUKAVEC 4, 16. PONIKVE 4, 17. TREŠNJEVKA 3, 18. SEGESTA (-2) 2 boda.

U slijedećem, 8. kolu, u subotu, 02.10.2021. od 16 sati, nogometaši petrinjske Mladosti gostovat će u Zagrebu kod momčadi Ponikve.