mla-haš

Mladost minimalno protiv HAŠK-a 1903 za prva tri prvenstvena boda

PETRINJA – Nogometaši petrinjske Mladosti, u 2. kolu Treće hrvatske nogometne lige – Središte, ugostili su momčad HAŠK-a 1903 iz Zagreba od koje su bili bolji 1:0.

Nakon početnog ispitivanja snaga domaći su u prvu prigodu došli u 18. minuti kada se Seth probio po lijevoj strani i ciljao prvi kut gostujućeg vratara Gujića koji je, uz samu vratnicu, ipak uspio izbaciti loptu izvan igrališta. U 33. minuti petrinjski napadač je ponovo bio u prigodi kada je na istom mjestu odlično utrčao na dubinsku loptu Lovića, ali ovaj puta vratar Gujić je vršcima prstiju uspio loptu ponovo izbaciti izvan granica igrališta. Gosti su na sličan način uzvratili u 36. minuti kada se Surjan, s desne strane, našao sam pred domaćim vratarom Jelavićem koji je odličnom reakcijom loptu odbio, a nakon odbijanaca Krajačiću je propalo veselje jer je bio u zaleđu.

Na početku drugog dijela, u 48. minuti, domaći su stigli do prednosti kada je još jednom brzonogi Seth projurio po lijevoj strani i onda povratnom loptom na petercu pronašao natrčalog Babacara i mreža se zatresla. Vrlo brzo, u 55. minuti, gosti su bili u gotovo istovjetnoj prigodi kao i domaći u 18. minuti samo što su, uz isti ishod, akteri bili Surjan s gostujuće i Jelavić s domaće strane. Nakon toga Petrinjci su uspješno čuvali stečenu prednost, a gosti bezuspješno pokušavali i onda je još u finišu, u 89. minuti, za domaće pokušao Dolovčak s desne strane, ali vratar Gujić je izbacio loptu iz svoga lijevog gornjeg kuta, dok je za goste u dobroj prigodi bio Nemanić, u 90. minuti, kada je pucao glavom iz sredine kaznenog prostora, međutim Jelavić je efektnom paradom spasio svoju mrežu.

KURILOVEC – KARLOVAC 1919 0:0

Trenutni poredak je: 1. GAJ MAČE 6, 2. ZAGOREC 6, 3. DUGO SELO 4, 4. KARLOVAC 1919 4, 5. VRAPČE 4, 6. BISTRA 4, 7. MLADOST 4, 8. MAKSIMIR 3, 9. VRBOVEC 3, 10. TREŠNJEVKA 2, 11. HAŠK 1903 1, 12. LUČKO 1, 13. PONIKVE 1, 14. KURILOVEC 1, 15. TRNJE 1, 16. SEGESTA 1, 17. RAVNICE 1, 18. LUKAVEC 0 bodova.

U slijedećem, 3. kolu, u srijedu, 08.09.21., od 17.30 sati, nogometaši petrinjske Mladosti gostovat će u Krapini kod momčadi Zagorca.