ml-tr

Mladost na startu drugog dijela prvenstva poražena od Trnja

PETRINJA – Nogometaši petrinjske Mladosti, u 18. kolu Treće hrvatske nogometne lige – Središte, ugostili su momčad Trnja iz Zagreba od koje su poraženi 3:1.

Gosti su vrlo brzo, već u 6. minuti, došli do prve prednosti kada se nakon udarca iz kuta Šalić odlučio na udarac s 18 metara i precizno naciljao gornji lijevi kut vratara Jelavića. Nakon toga dobru prigodu imali su gosti i u 25. minuti kada je Bužanić pobjegao po desnoj strani i zatresao „malu mrežicu“, ali s vanjske strane, dok su domaći ozbiljnije priprijetili u 39. minuti kada je Ćavar izveo slobodni udarac s desne strane, a Pavić glavom s peterca poslao loptu tik uz vratnicu.

Na početku drugog dijela, u 51. minuti, imali su istovjetnu situaciju, odnosno ovaj puta Pavlović je ubacio loptu s lijeve strane, a Hrnčević za malo bio neprecizan. Deset minuta kasnije gosti su još jednom poentirali kada je lopta u gužvi pred domaćim vratima došla do Ceraja koji je ipak uspio pronaći put u mrežu. Nakon toga nadu Petrinjcima donio je Vučak u 80. minuti koji je pred gostujućim vratima skrenuo loptu u mrežu nakon akcije Lovrića koji ju je s desne strane ubacio u sredinu kaznenog prostora odakle je škaricama pucao Pavić. Nažalost, nada je trajala samo sedam minuta kada je Ribić ubacio loptu na peterac iz slobodnog udarca s desne strane, a Vidović je neometano samo krenuo u mrežu. Na samom kraju, u četvrtoj minuti sudačke nadoknade, gosti su mogli i do povećanja rezultata kada se Bibić našao sam ispred vratara Jelavića, ali domaći čuvar mreže loptu je uspješno ukrotio.

GAJ MAČE – KURILOVEC 3:2

Trenutni poredak je: 1. ZAGOREC 45, 2. DUGO SELO 35, 3. LUČKO 32, 4. GAJ MAČE 32, 5. TRNJE 32, 6. MAKSIMIR 29, 7. KARLOVAC 1919 (-1) 27, 8. VRBOVEC 27, 9. HAŠK 1903 26, 10. VRAPČE 25, 11. RAVNICE 24, 12. BISTRA 22, 13. KURILOVEC 21, 14. TREŠNJEVKA (-1) 16, 15. LUKAVEC 15, 16. SEGESTA 15, 17. MLADOST 11, 18. PONIKVE 8 bodova.

U slijedećem, 19. kolu, u subotu, 05.03.2022., od 15.30 sati, nogometaši petrinjske Mladosti gostovat će u Zagrebu kod momčadi HAŠK 1903.