Izbornik
ml-hašk-n

Mladost pobijedila i „preskočila“ HAŠK

PETRINJA – Nogometaši petrinjske Mladosti, u 15. kolu Treće nogometne lige – Centar, ugostili su momčad HAŠK 1903 od koje su bili bolji 3:1.

Prvu pravu prigodu imali su gosti u 9. minuti i odmah su poentirali, odnosno Rihtar je na rubu kaznenog prostora odlično primio loptu i iz prve je pospremio u mrežu. Domaći su potom uzvratili u 16. minuti u tri poteza kada je Vranić, s lijeve strane, rukama ubacio loptu na glavu Lovrića koji ju je u sredinu šesnaesterca proslijedio do Miočinovića čiji je dobar pokušaj gostujući vratar Gujić uspio neutralizirati, a nakon toga, u 29. minuti, Lovrić je za malo bio neprecizan nakon što je lopta iz gužve izbačena na 18 metara. Ipak, u 36. minuti domaći su došli do poravnanja kada je Lovrić iz slobodnog udarca s 25 metara ubacio loptu u sredinu gostujućeg kaznenog prostora gdje se najbolje snašao Miočinović i smjestio je u mrežu. U samom finišu prvog dijela domaći su mogli doći i do prednosti kada se Mioković, na 3-4 metra, našao pred vratarom Gujićem koji je odličnom intervencijom izbacio loptu izvan igrališta, a nakon Lovrićevog udarca iz kuta Mioković je ponovo pokušao sa 6-7 metara, ali lopta je preletjela iznad vratnice.

U drugom dijelu domaći su ipak uspjeli materijalizirati nove prigode i to u 57. minuti kada je vratar Gujić ponovo bio uspješan iz neposredne blizine ovaj puta protiv Hrnčevića, ali odbijenu loptu pred crtu dočekao je Marović i pospremio je u mrežu. Prednost su povećali šest minuta kasnije kada je Handanović nepropisno zaustavljen u gostujućem kaznenom prostoru, a uspješan realizator najstrože kazne bio je Lovrić. Do kraja gosti nisu uspjeli ozbiljnije ugroziti domaćeg vratara Gugeca, a domaći su uspješno priveli utakmicu kraju.

BISTRA – SEGESTA – odgođeno

Trenutni poredak je: 1. KARLOVAC 1919 36, 2. LUČKO 35, 3. MAKSIMIR 28, 4. VRAPČE 27, 5. SAMOBOR 25, 6. GAJ MAČE 23, 7. TREŠNJAVKA 23, 8. SEGESTA (-1) 22, 9. KURILOVEC 19, 10. PONIKVE 19, 11. VRBOVEC 17, 12. BISTRA (-1) 17, 13. DINAMO 17, 14. LUKAVEC 15, 15. RAVNICE 15, 16. MLADOST 14, 17. HAŠK 1903 13, 18. SAVA STRMEC 9 bodova.

U slijedećem, 16. kolu, u subotu, 26.11.2022, od 13.45 sati, nogometaši petrinjske Mladosti gostovat će u Lukavcu kod istoimenih domaćina.