ml-bi

Mladost pobjedom protiv Bistre zaključila jesenski dio

PETRINJA – Nogometaši petrinjske Mladosti, u posljednjem jesenskom 17. kolu Treće hrvatske nogometne lige – Središte, ugostili su momčad Bistre od koje su bili bolji 5:3.

Golijada je počela u 5. minuti s domaće strane kada je Ćavar izveo udarac iz kuta s lijeve strane i ubacio loptu na peterac na suprotnu vratnicu odakle ju je Marović glavom spustio do Moatenga koji je uspješno matirao gostujućeg vratara Rihtera, a povećanje vodstva uslijedilo je potom u 10. minuti kada je Korečić, sa sredine gostujućeg dijela terena, na desnoj strani pronašao Moatenga koji je potom uz sredini kaznenog prostora pronašao Balena nakon čijeg se udarca lopta od desne vratnice vratara Rihtera odbila u mrežu. Nova uzbuđenja zbila su se u 25. minuti, ali ne zbog nogometne vještine, nego zbog „viška adrenalina“ iz čega su na kraju „deblji kraj“ izvukli domaći Korečić i gostujući Lovrić koji su od tog trenutka krenuli na tuširanje. Ipak, u finišu prvog dijela i nogometne akcije su došle na scenu i to najprije s gostujuće strane u 40. minuti kada je Matošević pred domaćim vratima pronašao Budimira, čiji je prvi pokušaj domaći vratar Jelavić na crti uspio neutralizirati, a odbijenu loptu gostujući napadač ubacio je u mrežu za smanjenje prednosti Petrinjaca koji su u prvoj minuti sudačke nadoknade došli ponovo na +2, odnosno nakon asistencije Ćavara Hrnčević je oboren na rubu šesnaesterca, a Lovrić je potom bio uspješan s „kreča“.

Drugi dio donio je nova uzbuđenja i to u 54. minuti kada je Hadžić u sredini kaznenog prostora oborio Jolića, a uspješan realizator kaznenog udarca bio je Antun Grozdek, za još jedno smanjenje rezultata koji je poravnao Budimir u 63. minuti kada se našao sam pred vratarom Jelavićem nakon odbijanaca i glavometa na rubu domaćeg kaznenog prostora. Poslije toga gosti su mogli i kompletno preokrenuti rezultat, ali u 73. minuti nakon brze kontre Vodopijak je dobro pucao s ruba kaznenog prostora, ali isto tako vratar Jelavić je izbacio loptu iz svoga donjeg lijevog kuta. Ipak, sam finiš pripao je domaćima kada se nakon odbijanaca unutar gostujućeg kaznenog prostora lopta na dvadesetak metara našla kod Papića koji je odmah naciljao nebranjeni dio mreže. Tri minute kasnije isti igrač, nakon ubačaja Dolovčaka s lijeve na suprotnu stranu, naciljao je samo vratnicu gdje je nadmudrio i vratara Rihtara, ali lopta se odbila u polje i onda je ipak poentirao u posljednjoj minuti kada je Amoateng pobjegao po lijevoj strani i pronašao ga ne petercu za naklon glavom i konačnu pobjedu Petrinjaca.

DUGO SELO – SEGESTA 3:0

LUKAVEC – HAŠK 1903 0:0

PONIKVE – RAVNICE 2:2

ZAGOREC – GAJ MAČE 3:1

MAKSIMIR – VRAPČE 1:0

VRBOVEC – KURILOVEC 2:1

LUČKO – TRNJE 0:0

TREŠNJEVKA – KARLOVAC 1919 – odgođeno

Trenutni poredak je: 1. ZAGOREC 42, 2. DUGO SELO 35, 3. GAJ MAČE 29, 4. TRNJE 29, 5. LUČKO (-1) 28, 6. VRBOVEC 27, 7. MAKSIMIR 26, 8. HAŠK 1903 25, 9. KARLOVAC 1919 (-1) 24, 10. VRAPČE (-1) 24, 11. BISTRA 22, 12. KURILOVEC 21, 13. RAVNICE 21, 14. TREŠNJEVKA (-1) 16, 15. LUKAVEC 15, 16. SEGESTA 12, 17. MLADOST 11, 18. PONIKVE 7 bodova.