mla-met

Mladost pobjedom protiv Metalca u završnici KUP-a NS SMŽ

PETRINJA – Pobjedom 2:0 protiv sisačkog Metalca nogometaši petrinjske Mladosti plasirali su se u završnicu KUP-a Nogometnog saveza Sisačko-moslavačke županije.

Petrinjci su već na početku susreta došli do prednosti koju su održavali do samog kraja susreta kada su potvrdili prolaz u završnicu, odnosno u 9. minuti Abramović je prihvatio odbijenu loptu na rubu kaznenog prostora i uz vratnicu naciljao donji lijevi kut gostujućeg vratara Šnajdera. Nakon toga gosti su ozbiljnije pokušali preko Brodarca u 31. minuti koji se u trku odlučio na udarac s 25 metara, ali lopta je završila u naručju domaćeg vratara Đurina, dok je u 44. minuti za domaće pokušao Filipović u solo dionici po desnoj strani, ali vratar Šnajder je uz samu vratnicu izbacio loptu izvan igrališta.

U drugom dijelu, u 50. minuti, domaći su izveli odličnu akciju pred gostujućim šesnaestercem, odnosno dupli pas Dumbović i Filipović čiji je odličan udarac isto tako vratar Šnajder efektno obranio, a bio je uspješan i u 70. minuti nakon dobrog pokušaja Lovrića s 18 metara kada je ukrotio loptu u svom donjem lijevom kutu. Nakon toga Lovrić je bio asistent Dumboviću u 81. minuti kada ga je pronašao u sredini kaznenog prostora i nakon što se oslobodio gostujućeg igrača pucao je tik pokraj vrata. U 84. minuti za domaće je pokušao i Lovreković s 18 metara, ali lopta je završila u rukama Šnajdera, a onda je, u 89. minuti, doslovno „šlag na tortu“ stavio Filipović nakon povratne lopte Nenada Petrovića s ruba igrališta na rub šesnaesterca odakle je Filipović „pokupio paučinu“ ispod vratnice u gornjem lijevom kutu vratara Šnajdera.