ml-ss

Mladost pobjedom startala u novo prvenstvo

PETRINJA – Na početku prvenstva, u 1. kolu Treće nogometne lige – Centar, nogometaši petrinjske Mladosti ugostili su momčad Sava Strmec od koje su bili bolji 2:1.

Gosti su prvi priprijetili u 5. minuti kada se Vrančić našao sam na lijevoj strani, ali je domaći vratar Gugec uspio loptu odbiti koja je došla do Moštaka čiji je pokušaj također zaustavljen u bloku. Novu prigodu gosti su imali i u 28. minuti kada je Mršić dugom loptom s 30 metara na rubu kaznenog prostora pronašao Moštaka, ali ovaj puta za malo je promašio okvir vrata. Deset minuta kasnije i domaći su bili u dobroj prigodi kada je Lovrić iz slobodnog udarca s 25 metara ubacio loptu pred gostujuća vrata gdje ju je Mioković glavom skrenuo prema donjem lijevom kutu gostujućeg vratara Đurđeka koji ju je uspio ukrotiti.

Drugi dio donio je sadržajniju i efikasniju igru u kojoj su gosti u 66. minuti uspjeli i poentirati kada se Sandro Kižlin našao sam iza domaće obrane i u konačnici zaobišao i vratara Gugeca. Ipak, samo tri minute trajala je prednost gostiju kada je Lovrić izveo udarac iz kuta s lijeve strane do Marovića na petercu čiji je prvi pokušaj vratar Đurđek osujetio, ali u ponovljenom pokušaju bio je nemoćan za domaće poravnanje rezultata. U 75. minuti gosti su izveli dobru akciju kada je Jakovljević s lijeve strane ubacio loptu pred domaća vrata, a Marić potegnuo iz prve i prohujala je tik iznad vratnice i onda su četiri minute kasnije domaći došli do preokreta i vodstva kada se Hrnčević probio po desnoj strani i na petercu pronašao Alapića čiji je prvi pokušaj vratar Đurđek uspio odbiti, ali je u drugom ponovo bio nemoćan. Do kraja još su gosti ozbiljnije priprijetili u 89. minuti kada je Roberto Križlin s desne strane na suprotnom petercu pronašao usamljenog Marića koji je glavom naciljao pokraj desne vratnice.

LUKAVEC – DINAMO 2:1

KURILOVEC – HAŠK 1903 1:0

VRAPČE – TREŠNJEVKA 2:1

VRBOVEC – GAJ MAČE 5:2

LUČKO – PONIKVE 2:1

SEGESTA – SAMOBOR 1:3

KARLOVAC 1919 – MAKSIMIR 3:0

BISTRA – RAVNICE 0:0

Trenutni poredak je: 1. VRBOVEC 3, 2. KARLOVAC 1919 3, 3. SAMOBOR 3, 4. LUKAVEC 3, 5. LUČKO 3, 6. MLADOST 3, 7. VRAPČE 3, 8. KURILOVEC 3, 9. BISTRA 1, 10. RAVNICE 1, 11. DINAMO 0, 12. SAVA STRMEC 0, 13. PONIKVE 0, 14. TREŠNJEVKA 0, 15. HAŠK 1903 0, 16. SEGESTA 0, 17. GAJ MAČE 0, 18. MAKSIMIR 0 bodova.

U slijedećem 2. kolu, u subotu, 03.09.22., od 16.30 sati, nogometaši petrinjske Mladosti, na Gradskom stadionu, ugostit će momčad Vrapča.