ha-ml

Mladost poražena na gostovanju kod HAŠK-a 1903

ZAGREB – Nogometaši petrinjske Mladosti, u 19. kolu Treće hrvatske nogometne lige – Središte, gostovali su u Zagrebu kod momčadi HAŠK-a 1903 od koje su poraženi 4:1.

Prvi su ozbiljnije priprijetili Petrinjci i to već u 6. minuti kada je Balen, s ruba kaznenog prostora, uposlio Hrnčevića na 5-6 metara pred domaćim vratima, ali njegov odličan udarac isto tako je neutralizirao domaći vratar Gujić koji je vršcima prstiju izbacio loptu izvan igrališta. Nakon toga, četiri minute kasnije, domaći su došli do prednosti kada je nakon ubačaja Perinića, s desne strane, pred gostujuća vrata i gužve i odbijanaca Kovačević u padu pronašao put lopti u mrežu. Petrinjci su potom uzvratili dobrim prigodama u 14. i 25. minuti kada se najprije Godić probio sam od središta igrališta i na dvadesetak metara odlučio na udarac, ali lopta je završila u naručju domaćeg vratara, dok je u slijedećoj prigodi Hrnčević sam izborio i realizirao slobodni udarac sa 17 metara, međutim lopta se od okvira vrata odbila izvan igrališta. U slijedećoj minuti zaprijetili su i domaći preko Krajačića koji se probio po desnoj strani i s peterca gađao donji lijevi kut gostujućeg vratara Jelavića koji se nije dao iznenaditi i izbacio je loptu izvan igrališta. Ipak, u samom finišu mreže su se zatresle i to najprije u 43. minuti kada je Ćavar izveo udarac iz kuta s lijeve strane, a Pavlović bio najviši pred domaćim vratima za poravnanje Petrinjaca, a onda je, u posljednjoj minuti prvoga dijela, na scenu stupio sudac Kokot iz Vrbovca koji nekoliko trenutaka ranije nije sankcionirao igranje rukom domaćeg igrača pred svojim vratima kada je blokirao put lopti prema mreži, ali je zato na suprotnoj strani brzopotezno pokazao na bijelu točku nakon pada domaćeg igrača gotovo bez kontakta Gršića na rubu vanjskog dijela kaznenog prostora, a precizan s „kreča“ bio je Rihtar. U konačnici svi ti događaji su nepotrebno naelektrizirali i atmosferu među igračima, ali na sreću ubrzo je uslijedio kraj prvog dijela.

U drugom dijelu domaći su „podebljali“ prednost u 50. minuti kada se Nemanić našao neometan u sredini kaznenog prostora i iz okreta, uz pomoć vratnice, poslao loptu u mrežu, a onda je u 66. minuti, nakon Karamatićevog udarca iz kuta s lijeve strane, „izronio“ u buketu igrača pred gostujućim vratima i glavom naciljao nebranjeni dio mreže, što je na kraju bio i konačni rezultat, ali moglo je biti i drugačije da vratar Jelavić u 75. minuti nije izbacio loptu sa same crte, te u 79. minuti kada je neutralizirao udarac Krajačića kada se našao sam ispred njega.

LUKAVEC – GAJ MAČE 2:2

ZAGOREC – LUČKO 2:1

BISTRA – PONIKVE 1:1

VRAPČE – DUGO SELO 2:1

RAVNICE – TREŠNJEVKA 2:2

SEGESTA – VRBOVEC 1:1

KARLOVAC 1919 – KURILOVEC 1:0

TRNJE – MAKSIMIR 1:2

Trenutni poredak je: 1. ZAGOREC 48, 2. DUGO SELO 35, 3. GAJ MAČE 33, 4. LUČKO 32, 5. TRNJE 32, 6. MAKSIMIR 32, 7. KARLOVAC 1919 (-1) 30, 8. HAŠK 1903 29, 9. VRAPČE 28, 10. VRBOVEC 28, 11. RAVNICE 25, 12. BISTRA 23, 13. KURILOVEC 21, 14. TREŠNJEVKA (-1) 17, 15. LUKAVEC 16, 16. SEGESTA 16, 17. MLADOST 11, 18. PONIKVE 9 bodova.

U slijedećem, 20. kolu, u subotu, 12.03.2022., od 15.30 sati, nogometaši petrinjske Mladosti ugostit će momčad Zagorca iz Krapine.