mos-mla-n

Mladost poražena na gostovanju kod Moslavine

KUTINA – U sklopu priprema za početak prvenstva Treće nogometne lige – Centar, u četvrtoj utakmici, nogometaši petrinjske Mladosti gostovali su kod momčadi Moslavine, člana Četvrte nogometne lige – Središte – Skupine B, od koje su poraženi 5:1.

Petrinjci, velikom većinom golobradi mladići, protiv iskusnijih domaćina pružili su otpor u svojim trenutačnim mogućnostima, ali i to je dio nogometnog „odrastanja“ i stjecanja potrebnog iskustva.

Domaći su do prednosti došli već u 6. minuti kada je Handanović s lijeve strane, uz rubnu crtu, ubacio loptu na peterac gdje je najviši bio Lončarević i glavom je skrenuo u mrežu, a dvije minute kasnije Burić je dobro uzdrmao vratnicu, dok je u 17. minuti bio precizniji kada je ubačenu loptu s lijeve strane, koja je prošla kroz cijeli kazneni prostor, s desne strane pospremio u suprotni kut vratara Gugeca. Petrinjci su priprijetili dobrom prigodom u 20. minuti kada je Lovrić iz slobodnog udarca s dvadesetak metara ubacio loptu pred sama vrata odakle su je domaći igrači za nekoliko centimetara pokraj vratnice uspjeli izbaciti izvan igrališta, a u 30. minuti gosti su bili nešto konkretniji, odnosno i ovaj puta slobodni udarac, ali s lijeve strane, izveo je Lovrić kada se lopta od vratnice odbila do Hrnčevića koji ju je pospremio u mrežu za smanjenje domaće prednosti koju je pet minuta kasnije mogao „upropastiti“ domaći igrač Škurla vraćajući loptu glavom svom vrataru, međutim završila je izvan igrališta tik uz desnu vratnicu. Nakon toga domaći su još jednom poentirali kada je u 38. minuti Burić iz gužve s desetak metara bio precizan iz okreta, a u posljednjim trenucima prvog dijela Baterelo je izveo udarac iz kuta s desne strane kada je u sredini kaznenog prostora Radošević bio najviši u skoku, ali vratar Gugec uspješno je ukrotio loptu ispred crte.

Drugi dio počeo je novim pogotkom domaćih u 50. minuti kada je Dajčar bio precizan iz kaznenog udarca, dok je njegov dobar pokušaj u 62. minuti s ruba kaznenog prostora vratar Gugec uspješno neutralizirao, a isto tako reagirao je i tri minute kasnije kada je Bača izveo slobodni udarac s 18 metara izbacivši efektno loptu ispod vratnice izvan igrališta. Također, petrinjski čuvar mreže odlično je reagirao i u 75. minuti kada je Varga s lijeve strane pred vratima pronašao Desića koji je reagirao iz prve, ali Gugec je u padu nogom spriječio najgore. Ipak, u 81. minuti je bio nemoćan kada je Grgić s lijeve strane ubacio oštru loptu pred vrata koja se na svom putu odbila, prevarila ga i odsjela u mreži, ali je zato u 85. minuti nadmudrio Kostovića koji ga je pokušao prebaciti kada je krenuo sam prema njemu.

Za Petrinjce ovaj puta su igrali: Gugec, Tepić, Gršić, Smakiqi, Mioković, Filipović, Pipalović, Lovrić, Hrnčević, Petrović, Baron, Begović, Šako, Lukas i Ivano Davorija.

Prije prvenstvene premijere (27.08.2022,), u kojoj očekuju kvalifikacijskog pobjednika između Brezovice i Save Strmec, Petrinjci će „generalku“ imati u subotu, 20.08.2022., na gostovanju kod prvenstvenog suparnika Lukavca.