mak-mla

Mladost poražena od Maksimira

ZAGREB – Nogometaši petrinjske Mladosti, u 24. kolu Treće hrvatske nogometne lige – Središte, gostovali su u Zagrebu kod momčadi Maksimira od koje su poraženi 3:0.

Ovaj puta konačni rezultat daleko je od onoga što se događalo na terenu, naime kod Petrinjaca sve je ostavilo traga nakon 86. minute i nepromišljenog starta domaćeg igrača Frana Petkovića čiji je „rukopis“ najviše osjetio Sven Dolovčak koji je nakon toga liječničku pomoć morao potražiti u bolnici.

Ipak, krenimo redom. Trener Petrinjaca Boris Perković ovaj puta dao je priliku nekim igračima koji su manje igrali u prethodnim utakmicama vođen logikom da sačuva one standardne prvotimce kojima je prijetila suspenzija zbog eventualnog trećeg žutog kartona budući je pred vratima ogled protiv izravnog suparnika Ponikvi u srijedu, 13.04.2022, na domaćem travnjaku. U tom naumu je i uspio, ali je na kraju ostao bez dva važna igrača. Jedan od njih je Sven Dolovčak kojeg će ozljeda (slomljen nos ?) možda odvojiti od terena i na više od jedne utakmice, a drugi je Marko Korečić koji je u toj nesretnoj 86. minuti zbog „dugog jezika“ prema sutkinji Sabini Bolić, najprije dobio žuti, a potom i izravni crveni karton, ali koja uzgred rečeno, u toj situaciji Petkovićev start nije okarakterizirala niti prekršajem nego je tek kasnije domaćem igraču ipak pokazala crveni karton.

Što se same igre prije toga tiče Petrinjci su pružili dobar otpor, a što se tiče prigoda domaći su prvu imali u 8. minuti kada je Starčić pokušao lobom s 12-13 metara ugroziti gostujućeg vratara Rozića, ali lopta je završila pokraj okvira. Isti igrač dobro se probio po lijevoj strani u 25. minuti, ali ovaj puta lopta je prohujala tik iznad vrata, dok mu je u 31. minuti dobro asistirao Božić s lijeve strane, a domaći napadač je iz sredine kaznenog prostora naciljao ravno u vratara Rozića. Dvije minute kasnije i Petrinjci su bili u izglednoj prigodi kada je Pavić uputio dugu loptu pred domaća vrata prema Đusiju koji se izborio za prostor i na putu prema praznoj mreži Kondres je uspio izbaciti loptu izvan igrališta.

Na početku drugog dijela, u 51. minuti, Soldić je za domaće pokušao i s ruba kaznenog prostora, a lopta je završila u naručju vratara Rozića, dok je u 59. minuti, na gotovo isto mjesto, Petković odigrao povratnu loptu za Mrakovića nakon čijeg je udarca završila uz samu vratnicu izvan igrališta, a onda su u 70. minuti domaći ipak poentirali kada je Ljuboja, s desne strane, ubacio loptu u sredinu kaznenog prostora gdje ju je Jolić nes(p)retno izbacio samo do domaćeg igrača Petkovića koji nije propustio darovano i mreža se zatresla. Nakon toga Petrinjci su zaigrali još hrabrije ne bi li došli do poravnanja sve do već spomenute 86. minute nakon koje su pokleknuli u 89. minuti kada je poentirao Navrotskyi i u trećoj minuti nadoknade kada je Mraković zaključio samo brojčano uvjerljivu pobjedu domaćih.