mla-vra-n

Mladost poražena od Vrapča

PETRINJA – U nastavku natjecanja, u 2. kolu Treće nogometne lige – Centar, nogometaši petrinjske Mladosti ugostili su momčad Vrapča iz Zagreba od koje su poraženi 3:1.

Za Petrinjce je odmah na startu, već nakon tridesetak sekundi, počelo loše, a završilo dobro. Naime, gosti su izveli brzu akciju u kojoj je Marović oborio Špišića na ulasku u kazneni prostor, a sudac Debogović pokazao na bijelu točku. Međutim, domaći vratar Gugec efektno je izbacio loptu iz svog donjeg desnog kuta nakon udarca Markušića s „kreča“. Isti igrač bio je u prigodi i u 10. minuti kada se našao sam iza domaće obrane, ali i ovaj puta Gugec je izišao pobjednikom. U 14. minuti i domaći su bili u prigodi kada se Baniček probio po lijevoj strani i ubacio loptu pred gostujuća vrata koja je putovala pod samu vratnicu odakle ju je gostujući vratar Ševerdija vršcima prstiju izbacio izvan igrališta. Nakon toga, u finišu prvog dijela, u 40. minuti, gosti su prvi puta poentirali kada je Markušić s lijeve strane ubacio loptu na peterac odakle ju je Pličanić glavom samo skrenuo u mrežu, a minutu kasnije na suprotnoj strani pokušao je i Hrnčević oštrim udarcem s 20 metara, ali lopta je prohujala tih iznad vratnice.

Drugi dio počeo je isto kao i prvi, kada je ovaj puta nakon kontakta Vranića i Vučemilović – Vranjića u kaznenom prostoru sudac Debogović još jednom okarakterizirao najstrožom kaznom koju je uspješno realizirao Tomšić za povećanje prednosti koja je „podebljana“ pet minuta kasnije kada je Pađen, nakon ubačene lopte s lijeve strane utrčao na peterac, ali vratar Gugec, unatoč pokušaju, na crti je nije uspio ukrotiti i završila je mreži. Nakon toga, u 72. minuti, bili su blizu još jednom pogotku kada je Kćira s lijeve strane u sredini kaznenog prostora pronašao Špišića nakon čijeg je udarca glavom lopta proletjela tik uz vratnicu, a tri minute kasnije poentirali su i domaći, također iz kaznenog udarca, kada je Hrnčević oboren pred samim gostujućim vratima, a uspješan realizator bio je Lovrić i onda im je gostujući vratar Ševerdija uskratio još jedno veselje efektno izbacivši loptu ispod same vratnice u 89. minuti.

GAJ MAČE – LUČKO 1:0

Trenutni poredak je: 1. KARLOVAC 1919 6, 2. VRAPČE 6, 3. RAVNICE 4, 4. LUKAVEC 4, 5. KURILOVEC 4, 6. MAKSIMIR 3, 7. VRBOVEC 3, 8. TREŠNJEVKA 3, 9. HAŠK 1903 3, 10. SAMOBOR 3, 11. LUČKO 3, 12. MLADOST 3, 13. GAJ MAČE 3, 14. PONIKVE 1, 15. SEGESTA 1, 16. BISTRA 1, 17. DINAMO 0, 18. SAVA STRMEC 0 bodova.

U slijedećem 3. kolu, u srijedu, 07.09.2022., od 16.30 sati, nogometaši petrinjske Mladosti gostovat će kod momčadi Vrbovca.