ds-ml

Mladost poražena u Dugom Selu

DUGO SELO – Nogometaši petrinjske Mladosti, u 26. kolu Treće hrvatske nogometne lige – Središte, gostovali su u Dugom Selu kod istoimenih domaćina od kojeg su poraženi 3:1.

Za Petrinjce je sve počelo više nego dobro i trajalo je prvih i punih 45 minuta, odnosno već u 5. minuti na rubu kaznenog prostora dupli pas odigrali su Hrnčević i Baniček koji se po lijevoj strani sjurio do peterca, a domaći vratar Anić uspio je izbaciti loptu iz svoga donjeg desnog kuta, a u 12. minuti Hrnčević je ponovo bio asistent, ovaj puta Godiću na dvadesetak metara nakon čijeg je udarca lopta proletjela tik iznad vratnice i onda je u 14. minuti Hrnčević i poentirao kada je nakon dodavanja Papića pobjegao domaćem igraču Ivanu Mikuliću, prebacio vratara Anića i poslao loptu u praznu mrežu. Nakon toga domaći su uzvratili u 24. minuti kada je Mislav Mikulić bio asistent Darojkoviću na 12-13 metara, ali lopta je završila u rukama gostujućeg vratara Jelavića, a s gotovo istog mjesta, u 32. minuti, pokušao je i Kovačić, ali ovaj puta vratar Jelavić uspio je loptu odbiti. Isto tako gostujući čuvar mreže bio je uspješan i kod pokušaja Mateja Grgića iz blizine, a onda su došle kobne posljednje sekunde jednominutne sudačke nadoknade kada se nakon udarca iz kuta i odbijanaca lopta od vratnice odbila do Rašića koji je glavom naciljao nebranjeni dio mreže za poravnanje.

U drugom dijelu domaći su u 58. minuti stvorili izglednu prigodu u solo dionici Darojkovića nakon čijeg je udarca vratar Jelavić uspio loptu odbiti, a u 67. minuti nakon odbijene lopte na rub šesnaesterca Mikulić je lob udarcem pokušao pogoditi praznu gostujuću mrežu, ali lopta je završila na gornjem dijelu mreže iza same vratnice i onda su u 75. minuti domaći ipak poentirali kada je prethodno na petercu kontakt vratara Jelavića i Darojkovića sudac Kožarec okarakterizirao najstrožom kaznom u kojoj su akteri bili isti igrači „oči u oči“, ali domaći napadač bio je uspješniji za vodstvo domaćina. Do povećanja prednosti domaći su mogli doći u 80. minuti kada je Munić izveo udarac iz kuta s desne strane, a lopta je u sredini kaznenog prostora došla do Luke Grgića koji ju je iz prve poslao tik iznad vrata, ali što im nije uspjelo tada je četiri minute kasnije kada je Darojković ubacio loptu na peterac s desne strane do Slunjskog koji ju je samo skrenuo u mrežu. Na kraju, u sudačkoj nadoknadi i Petrinjci su bili dobroj prigodi u akciji Petrovića i Đusija nakon čijeg je udarca domaći vratar Anić krajnjim naporom izbacio loptu izvan igrališta.

GAJ MAČE – VRAPČE 1:1

RAVNICE – BISTRA 1:0

SEGESTA – TRNJE 1:2

KARLOVAC 1919 – HAŠK 1903 2:0

KURILOVEC – ZAGOREC 0:1

VRBOVEC – LUKAVEC 4:0

TREŠNJEVKA – LUČKO 3:2

PONIKVE – MAKSIMIR 1:0

Trenutni poredak je: 1. ZAGOREC 61, 2. DUGO SELO 51, 3. KARLOVAC 1919 45, 4. TRNJE 45, 5. LUČKO 44, 6. MAKSIMIR 42, 7. RAVNICE 39, 8. VRBOVEC 39, 9. GAJ MAČE 35, 10. HAŠK 1903 35, 11. VRAPČE 34, 12. BISTRA 32, 13. KURILOVEC 29, 14. LUKAVEC 26, 15. SEGESTA 25, 16. TREŠNJEVKA 23, 17. MLADOST 19, 18. PONIKVE 16 bodova.

U slijedećem, 27. kolu, u subotu, 23.04.2022., od 17 sati, nogometaši petrinjske Mladosti ugostit će, na Gradskom stadionu, momčad Trešnjevke iz Zagreba.