ka-ml

Mladost poražena u Karlovcu

KARLOVAC – Nogometaši petrinjske Mladosti, u 28. kolu Treće hrvatske nogometne lige – Središte, gostovali su u Karlovcu kod istoimenih domaćina od kojeg su poraženi 3:1.

Prvi dio odigran je bez nekih izglednijih prigoda u ozračju koje je daleko više odgovarao Petrinjcima, jer ipak je riječ o gostujućoj utakmici, ali vjerojatno još uvijek i svježe sjećanje na njihov nedavno odigrani odgođeni ogled iz prvog dijela u kojem su Karlovčani minimalno slavili u Petrinji. Tako su u prvom poluvremenu domaći imali prigodu u 14. minuti kada je Bagarić izveo udarac iz kuta s lijeve strane, a Soldo glavom poslao loptu blizu okvira, dok je u 20. minuti Mamić pokušao udarcem s ruba kaznenog prostora, ali lopta je prohujala iznad vratnice. Dvije minute kasnije zaprijetili su u Petrinjci kada su dupli pas na rubu šesnaesterca odigrali Đusi i Hamzagić nakon čijeg je udarca domaći vratar Bermanec uspio ukrotiti loptu u svome donjem lijevom kutu.

Drugi dio počeo je još jednim domaćim pokušajem u 52. minuti kada je Srpak s lijeve strane uposlio Soldu na 18 metara nakon čijeg je udarca lopta proletjela pokraj vrata, a onda su poentirali gosti u 62. minuti kada je nakon nekoliko odbijanaca unutar domaćeg kaznenog prostora Hamzagić pronašao put lopti u mrežu. Na njihovu žalost domaći su vrlo brzo došli do poravnanja u 69. minuti kada je Pamić izveo udarac iz kuta s lijeve strane, a Srpak glavom iz blizine zakucao loptu u mrežu. Isti dvojac bio je autor i slične akcije u 79. minuti u kojoj je Pamić ubacio loptu iz slobodnog udarca, a Srpak iz sredine šesnaesterca prebacio vrata. Na kraju, najviše uzbuđenja zbilo se u samom finišu, u posljednjoj minuti, kada je prekid ponovo postao najjače oružje domaćina, odnosno Pamić je izveo slobodni udarac uz samu rubnu crtu s desne strane, a Olmo najviše skočio i pronašao gornji desni kut vratara Jelavića, dok je točku na i postavio Sušilović u sudačkoj nadoknadi.

KURILOVEC – HAŠK 1903 0:2

DUGO SELO – MAKSIMIR 3:2

SEGESTA – ZAGOREC 7:1

TREŠNJEVKA – ŠPANSKO 3:1

PONIKVE – BISTRA 1:1

GAJ MAČE – VRAPČE 4:1

TRNJE – JARUN 1:2