Izbornik
zag-mla-n

Mladost poražena u Krapini

KRAPINA – U odgođenoj utakmici 26. kola Treće nogometne lige – Centar nogometaši petrinjske Mladosti gostovali su u Krapini kod momčadi Zagorca od koje su poraženi 4:0.

Domaći su došli do prednosti već u 6. minuti kada je Landripet ubacio loptu s desne strane u sredinu na rub kaznenog prostora gdje si je Majcenić stvorio prostor i precizno naciljao donji lijevi kut vratara Gugeca, a dvije minute prije toga gosti su izveli brzu akciju pred domaćim vratima u kojoj su sudjelovali Perić, Miočinović i Lovrić, ali vratar Bruči ukrotio je loptu na samoj crti. Gosti su pokušali i u 24. minuti kada je Baniček iz auta ubacio loptu do Šipuša koji je dobro pucao s 25 metara, ali pokraj samih vrata i onda su u 36. minuti domaći bili u dobroj prigodi kada se Šimunić odlučio na udarac s 30 metara, a lopta je „liznula“ vratnicu s gornje strane. Pri kraju prvog dijela, u 43. minuti, Petrinjci su pokušali još jednom kada je unutar šesnaesterca, nakon duplog pasa s Lovrićem, Perić poslao loptu za malo iznad okvira.

U drugom dijelu, u 62. minuti, domaći su došli do povećanja prednosti kada je Baniček vratio „prekratku“ loptu prema vrataru Gugecu što je iskoristio Brčić i pogodio praznu mrežu i odmah u slijedećoj minuti Majcenić se našao sam iza gostujuće obrane, ali dočekao ga je Gugec i uspio sačuvati svoju mrežu, a minutu kasnije na suprotnoj strani Baniček je povukao kontru do Vlajsovića koji je odlično pucao s 25 metara, ali ravno u ruke domaćeg vratara Bručija. U 71. minuti za domaće je pokušao i Hanžić iz okreta s 25 metara, ali lopta je prohujala tik uz vratnicu, a dvije minute nakon toga na desnoj strani kombinirali su Lukas i Ivano Davorija koji je ubacio loptu na rub kaznenog prostora odakle ju je Perić glavom skrenuo prema donjem desnom kutu domaćih vrata gdje ju je ipak ukrotio vratar Bruči. Novu prigodu domaći su imali i u 80. minuti kada je Majcenić, s lijeve strane, ubacio loptu u sredinu kaznenog prostora odakle ju je Šimunić glavom poslao tik uz vratnicu, ali je zato u 85. minuti Krznar bio uspješniji iz iste udaljenosti i onda je u 88. minuti Brčić pobjegao gostujućoj obrani, zaobišao vratara Gugeca, i poslao loptu u praznu mrežu za konačnih 4:0.

U nastavku prvenstva, u 33. kolu, u subotu, 25.05.2024., od 18 sati, nogometaši petrinjske Mladosti, na Gradskom stadionu, ugostit će momčad HAŠK-a 1903 iz Zagreba.