luk-mla

Mladost poražena u Lukavcu

LUKAVEC – Nogometaši petrinjske Mladosti, u 21. kolu Treće hrvatske nogometne lige – Središte, gostovali su u Lukavcu kod istoimenih domaćina od kojeg su poraženi 3:1.

Za Petrinjce je počelo više nego dobro jer su u 16. minuti došli do prednosti kada je Lovrić izveo slobodni udarac, s 20-ak metara, s lijeve strane na suprotnu gdje je pred domaćim vratima pronašao Marovića koji je glavom naciljao desni kut domaćeg vratara Lutera. Ubrzo nakon toga, u 22. minuti, dobru akciju izveli su Pličanić, Hrnčević i Đusi nakon čijeg je udarca, s 20 metara, lopta prohujala uz vratnicu. Prvom ozbiljnijom prigodom domaći su zaprijetili u 40. minuti kada je Althaller s desne strane na desetak metara pronašao Sedlačeka nakon čijeg je dobrog udarca vratar Jelavić isto tako reagirao, a onda je ipak matiran u 44. minuti kada se Althaller odlučio na udarac s ruba kaznenog prostora i malo uz pomoć vjetra lopta je završila iza njegovih leđa.

Na početku drugog dijela, u 51. minuti, Petrinjci su mogli do nove prednosti kada su kontru povukli Pličanić i Hrnčević koji se našao pred domaćim vratima, ali njegov dobar pokušaj u konačnici je blokiran, a samo tri minute kasnije i domaći su bili u prigodi kada je Krpan pucao s ruba šesnaesterca, ali vratar Jelavić uspješno je ukrotio loptu u svom donjem desnom kutu. Nakon toga još jednu dobru prigodu gosti su imali i u 59. minuti kada se Pličanić, iz okreta, odlučio na udarac s 18 metara, ali lopta je odsjela na gornjoj vratnici, a onda su dva puta poentirali domaći, u 64. i 79. minuti, na gotovo istovjetan način, odnosno u prvom slučaju Grdenić, a u drugom Cimeša ubacili su, s desne strane, loptu na peterac odakle ju je, oba puta, Sedlaček glavom skrenuo u mrežu.