tr-ml-n

Mladost porazom protiv Trešnjevke zaključila prvenstvo

ZAGREB – Nogometaši petrinjske Mladosti, u posljednjem 34. kolu Treće nogometne lige – Centar, gostovali su u Zagrebu kod momčadi Trešnjevke od koje su poraženi 3:1.

Domaći su do prednosti došli već u 2. minuti kada je Grbeša s lijeve strane ubacio loptu pred gostujuća vrata gdje ju je dočekao Burić i skrenuo u mrežu. Nakon  toga Petrinjci su prvu prigodu imali u 5. minuti kada je Šipuš iz gužve pred domaćim vratima prebacio okvir, a pet minuta kasnije na suprotnoj strani kombinirali su Grbeša, Josipović i Burić nakon čijeg je dobrog pokušaja vratar Gugec uspio loptu odbiti. U 28. minuti za goste je pokušao Čajani iz sredine kada se izborio za prostor i udarac, ali lopta je prohujala tik uz vratnicu, a domaći su još jednu dobru prigodu imali i u 35. minuti kada je Pereža pronašao Josipovića iza gostujuće obrane, ali vratar Gugec nogom je zaustavio njegov dobar pokušaj. Ipak, u drugoj minuti sudačke nadoknade prvog poluvremena gosti su poravnali kada je Lovrić s desne strane ubacio dugu loptu pred domaća vrata gdje ju je dočekao Alapić i glavom skrenuo u mrežu.

Na početku drugog dijela, u 47. minuti, Handanović je pokušao za goste s ruba kaznenog prostora, ali domaći vratar Krivec vršcima prstiju izbacio je loptu ispod vratnice, a bio je uspješan i u 54. minuti, u novom njihovom dvoboju kada je ponovo izbacio loptu izvan igrališta i onda su u 58. minuti domaći izveli kontru kada je Puklin s desne strane ubacio povratnu loptu na rub šesnaesterca odakle je Josipović pronašao put u mrežu uz desnu vratnicu. Puklin je odradio i solo dionicu u 65. minuti kada je dobro ciljao s 20 metara, ali vratar Gugec ukrotio je loptu u svom donjem lijevom kutu, a isti odličan učinak imao je i u 71. minuti kada se prednjim sam u sredini kaznenog prostora našao Crnjak, ali matiran je minutu kasnije poslije odbijanaca pred vratima kada je u konačnici Jančić poslao loptu u mrežu. Nakon toga i gosti su imali još dva dobra pokušaja kada je Alapić dobro pucao s ruba kaznenog prostora u 75. minuti, a Krivec izbacio loptu iz svog donjeg lijevog kuta, te u 77. minuti kada je Vranić ubacio loptu s lijeve strane pred domaća vrata, ali Krivec je paradom otklonio opasnost.

Prije samog susreta održana je i prigodna svečanosti kada su se klupski čelnici Trešnjevke oprostili od dva igrača, odnosno Antonio Tičak je okončao aktivnu igračku karijeru, a Karlo Josipović je promijenio mjesto boravka i seli se u Rijeku.

DINAMO – TONDACH 0:2

HAŠK 1903 – PONIKVE 2:1

SAMOBOR – LUČKO 3:2

BISTRA – GAJ MAČE 7:1

LUKAVEC – VRAPČE 0:1

ZELINA – MAKSIMIR 2:0

SEGESTA – ZAGOREC 2:1