mla-zag

Mladost remizirala s liderom

PETRINJA – Nogometaši petrinjske Mladosti, u 20. kolu Treće hrvatske nogometne lige – Središte, ugostili su momčad Zagorca iz Krapine, a susret je okončan bez pobjednika – 1:1.

Već na samom startu, u 7. minuti, gosti su došli do prednosti kada je Aliyu, na rubu kaznenog prostora, iskoristio neodlučnost u domaćim redovima i uspješno poentirao. Deset minuta kasnije i domaći su bili u izglednoj prigodi kada se Hrnčević unutar gostujućeg šesnaesterca na lijevoj strani izborio za loptu i ubacio je pred vrata gdje se Đusi nije najbolje snašao pred praznom mrežom. U 20. minuti uzvratili su i gosti kada se Landripet probio po desnoj strani, ali domaći vratar Jelavić mu je ušao u šut i efektno sačuvao svoju mrežu, a ona su idealnu prigodu ponovo imali domaći u 22. minuti kada je Marelja dugom loptom, iza središta igrališta, pronašao Hrnčevića koji je pobjegao svojim čuvarima i u ogledu „oči u oči“ gostujući čuvar mreže Vinceljak uspio je loptu odbiti. Novu prigodu gosti su imali i u 38. minuti kada je Kovačić pobjegao po lijevoj strani i oštro pucao u donji desni kut vratara Jelavića koji je i ovaj puta uspješno spriječio put lopti u mrežu, a u 41. minuti i domaći su još jednom dobro priprijetili kada je Hrnčević, s desne strane, ubacio loptu na peterac gdje ju je Pavlović dočekao u trku, ali za nekoliko centimetara preletjela je vratnicu. Ipak, na isteku jedne minute sudačke nadoknade domaći su došli do poravnanja kada je Ćavar izveo udarac iz kuta s lijeve strane, a na drugoj vratnici neometan se našao Marović i gostujuća mreža se zatresla.

U drugom dijelu novu prigodu domaći su imali u 59. minuti kada je Ćavar, sa 17 metara, s lijeve strane, izveo slobodni udarac, a lopta je na suprotnoj strani prohujala tik uz vratnicu. Pet minuta kasnije uzvratili su i gosti i to preko najboljeg strijelca lige Smrekara koji je zaprijetio po desnoj strani, ali i ovaj puta vratar Jelavić je uspio loptu ukrotiti. Nakon toga domaći su imali još dvije dobre prigode i to u 71. minuti kada je Ćavar izveo slobodni udarac s 25 metara, s desne strane, a Pavić s ruba kaznenog prostora poslao loptu pod vratnicu odakle ju je gostujući vratar Vinceljak tek uspio odbiti, ali Marović i Hrnčević nisu se uspjeli „dogovoriti“ tko će je ugurati u mrežu i na kraju, u 82. minuti, Ćavar je još jednom izveo slobodni udarac, s 20 metara, s lijeve strane, a ovaj puta vratar Vinceljak loptu je ispod vratnice izbacio izvan igrališta.

GAJ MAČE – KARLOVAC 1919 1:2

Trenutni poredak je: 1. ZAGOREC 49, 2. DUGO SELO 38, 3. LUČKO 35, 4. TRNJE 35, 5. MAKSIMIR 35, 6. KARLOVAC 1919 (-1) 33, 7. GAJ MAČE 33, 8. VRAPČE 31, 9. HAŠK 1903 29, 10. RAVNICE 28, 11. VRBOVEC 28, 12. BISTRA 23, 13. KURILOVEC 22, 14. TREŠNJEVKA (-1) 17, 15. SEGESTA 17, 16. LUKAVEC 16, 17. MLADOST 12, 18. PONIKVE 9 bodova.

U slijedećem, 21. kolu, u subotu, 19.03.2022., od 15.30 sati, nogometaši petrinjske Mladosti gostovat će kod momčadi Lukavca.