mla-luk

Mladost remizirala s Lukavcem

PETRINJA – Nogometaši petrinjske Mladosti, u 4. kolu Treće hrvatske nogometne lige – Središte, ugostili su momčad Lukavca, a susret je okončan bez pobjednika – 2:2.

Za Petrinjce nije počelo dobro jer gosti su već u 8. minuti došli do prednosti kada se brzonogi Humeljak našao sam iza domaće obrane, zaobišao vratara Jelavića i pospremio loptu u nezaštićenu mrežu. Domaći su mogli odmah uzvratiti u 11. minuti kada je Seth, s desne strane, ubacio loptu pred gostujuća vrata, a gostujući igrač Grdenić vrhom kopačke izbacio loptu izvan igrališta ispred natrčalog Pličanića. Do kraja prvog dijela Petrinjci su ponovo bili u kakvoj-takvoj prigodi i to u 40. minuti kada je Seth utrčao u kazneni prostor i izborio loptu za Cvitanovića koji je ciljao donji lijevi kut, ali gostujući vratar Luter uspio je loptu uhvatiti.

U drugom dijelu zbilo se više uzbuđenja, a prvo u 50. minuti kada se Seth probio po lijevoj strani i na petercu pronašao Hrnčevića, ali gostujući čuvar mreže je ušao u blok i izbacio loptu izvan igrališta. Nakon toga na suprotnoj strani ponovo je sve bilo u znaku broja osam, odnosno igrala se osma minuta nastavka i ponovo je gostujuća osmica Humeljak bio prebrz za domaću obranu i s lijeve strane naciljao je suprotni donji kut vratara Jelavića za povećanje gostujuće prednosti koju su već tada počeli čuvati, dok su domaći krenuli spasiti što se spasiti dade. Tako je u 64. minuti Lovrić pokušao iz slobodnog udarca s lijeve strane prema suprotnoj vratnici, ali vratar Luter vršcima prstiju izbacio je loptu izvan igrališta, a tri minute kasnije Lovrić je bio precizan iz kaznenog udarca za smanjenje gostujuće prednosti kada je prethodno Hrnčević oboren u kaznenom prostoru. U nastavku su domaći bezuspješno pokušavali doći do pogotka, dok su se gosti uspješno branili, ali samo do 85. minute kada se Seth odlučio za udarac s dvadesetak metara i po sredini zabio loptu iznad nemoćnog vratara Lutera. Ipak, ni tu nije bio kraj uzbuđenjima jer se u 88. minuti Bogadi našao u sličnoj situaciji kao njegov suigrač Humeljak, kojeg je i zamijenio, kada je ovaj poentirao, ali ovaj puta pobjednik je bio domaći vratar Jelavić, ne dozvolivši lijepom paradom još jedno iznenađenje, dok je na suprotnoj strani, u sučevoj nadoknadi vremena, Baniček na rubu kaznenog prostora pronašao Setha, međutim ovaj puta lopta se našla u naručju gostujućeg vratara.

GAJ MAČE – LUČKO 2:1

Trenutni poredak je: 1. ZAGOREC 12, 2. KARLOVAC 1919 10, 3. GAJ MAČE 9, 4. VRBOVEC 9, 5. DUGO SELO 7, 6. VRAPČE 7, 7. TRNJE 7,  8. HAŠK 1903 5, 9. BISTRA 5, 10. MLADOST 5, 11. MAKSIMIR 4, 12. LUKAVEC 4, 13. KURILOVEC 3, 14. TREŠNJEVKA 3, 15. SEGESTA 2, 16. RAVNICE 2, 17. LUČKO 1, 18. PONIKVE 1 bod.

U idućem 5. kolu, u subotu 18.09.2021., od 17 sati, nogometaši petrinjske Mladosti gostovat će u Lučkom kod istoimenih domaćina.