Izbornik
pon-mla

Mladost remizirala s Ponikvama

ZAGREB – Nogometaši petrinjske Mladosti, u 22. kolu Treće hrvatske nogometne lige – Središte, gostovali su u Zagrebu kod momčadi Ponikve, a susret je okončan bez pobjednika  i pogodaka – 0:0.

Jak vjetar tijekom cijele utakmice u velikoj mjeri usmjerio je neke akcije na svoju stranu, jer je prvih dvadesetak minuta potrošeno na upoznavanje situacije, bez obzira što su ga u odabiru strana domaći izabrali za saveznika u prvom poluvremenu. Tek su u 20. minuti uspjeli pripremiti kontru u kojoj je Štimac u trku s desne strane gađao suprotnu, ali lopta je prohujala uz vratnicu. Nakon toga najveće uzbuđenje dogodilo se u 35. minuti kada je na sredini igrališta domaći igrač Kahlina grubo u prodoru zaustavio Dolovčaka i uslijedio mu je izravni crveni karton. Ipak, s igračem manje, u posljednjoj minuti došli su do dobre prigode kada je Brajko s ruba kaznenog prostora „u vatru“ ubacio Leveca, ali sve je, ulaskom u blok, efektno „ugasio“ gostujući vratar Jelavić. Na suprotnoj strani, u sudačkoj nadoknadi, Filipović je ubacio loptu iz kuta s desne strane pred domaća vrata na glavu Lovrekovića nakon čijeg je udarca završila u naručju domaćeg vratara Orlovića.

Na početku drugog dijela, kada je ovaj puta vjetar bio na strani Petrinjaca, Filipović se odlučio na udarac s 25 metara, ali lopta je odsjela na vratnici iznad vratara Orlovića. Poslije toga, u 73. minuti, još jednom se istaknuo gostujući čuvar mreže Jelavić kada je padom u noge osujetio dobru prigodu Lojbera, a u 81. minuti Azizi mu se pojavio oči u oči međutim lopta je završila pokraj vrata, dok je minutu kasnije Banovec s ruba 16-erca naciljao vratnicu. Na kraju, u sudačkoj nadoknadi, veliku prigodu propustili su i Petrinjci kada Dumbović iz blizine, u gužvi, nije uspio nadmudriti vratara Orlovića.