rav-mla

Mladost remizirala s Ravnicama

ZAGREB – Nogometaši petrinjske Mladosti, u 32. kolu Treće hrvatske nogometne lige – Središte, gostovali su u Zagrebu kod momčadi Ravnice, a susret je okončan bez pobjednika 1:1.

Hrabri Petrinjci, bez šestorice prvotimaca (Lovrić, Hrnčević, Korečić, Baniček, Papić, Balen) uspješno su se nosili s domaćinima i već u 4. minuti došli su i do rezultatske prednosti kada su se pred samim domaćim vratima, uz lijevu vratnicu, našli Pličanić i strijelac Ćavar koji je prebacio vratara Javora i poslao loptu u nezaštićeni dio mreže. Domaći su uzvratili dobrom akcijom u 9. minuti kada je Raužan dobro prihvatio dugu loptu ne desnoj strani i odmah gađao suprotni kut, ali lopta je prohujala uz vratnicu izvan igrališta. U sličnoj poziciji bio je i domaći Pavić u 13. minuti koji je bio nešto precizniji, ali ovaj puta lopta je završila u naručju gostujućeg vratara Jelavića koji je, u istoj minuti, uz nekoliko sekundi razlike, još jednom bio uspješniji protiv istog igrača kada je bio u naletu sam prema njemu. Ipak, Paviću se osmjehnula „treća sreća“ u 22. minuti kada ga je, ubacivanjem s desne strane, pred gostujućim vratima „pogodio“ suigrač Raužan za poravnanje na 1:1.

U drugom dijelu domaći su pokušali učiniti i nešto više, pa se tako, u 47. minuti, Krznarić odlučio na udarac s 18 metara, ali vratar Jelavić „iščupao“ je loptu ispod vratnice, a uspješan je bio i kod pokušaja Raužana u 63. minuti, kao i u 65. kada je Čakarun odlično i precizno pucao s ruba kaznenog prostora, ali Jelavić je efektno izbacio loptu iz svoga donjeg lijevog kuta. Raužan je pokušao i u 80. minuti prizemnim udarcem s 18 metara, ali lopta je prohujala uz vratnicu, a onda su Petrinjci propustili uloviti „cijeli plijen“ kada se Đusi, u 88. minuti, u solo dionici probio po desnoj strani i u konačnici naciljao samo vratnicu.