WEB-mladost-trnje-naslovna

Mladost remizirala s Trnjem

PETRINJA – Nogometaši petrinjske Mladosti, u 4. kolu 3. HNL – Središte, ugostili su momčad zagrebačkog Trnja, a susret je okončan bez pobjednika – 2:2.

Žalostan je nogomet u kojem suci postaju glavni igrači (8 žutih i 1 crveni karton), ali što je tu je.

Što se same igre tiče gosti su poveli već u 10. minuti preko Josipovića koji je spretno na „petercu“ s lijeve strane dočekao dugo ubačenu loptu i pokraj vratara Jurgana pospremio je u suprotnu stranu mreže. Nakon toga, u 14. minuti, i Martinović je nakon solo dionice pucao s istog mjesta , ali nakon silovitog udarca promašio je okvir vrata. Domaći su uzvratili  u 15. minuti u akciji koju je po desnoj strani povukao Filipović, a Lovrić s 10-ak metara pucao ravno u ruke vratara Gudelja. Novu prigodu domaći su imali i u 33. minuti kada su dupli pas odigrali Abramović i Filipović čiji je odličan udarac gostujući čuvar mreže isto tako ukrotio. U 37. minuti i gosti su bili u dobroj prigodi kada se Martinović našao s desne strane na 10-ak metara, ali domaći vratar Jurgan loptu je ukrotio. Ipak, u finišu prvog dijela, u 41. minuti, Petrinjci su poravnali nakon što je Baniček u solo dionici na desnoj strani uputio loptu na suprotnu stranu gdje je natrčao Abramović i zakucao je u mrežu.

Na početku drugog dijela, u 53. minuti, Zagrepčani su bili blizu pogotku kada je Dadić s desne strane ubacio loptu na „peterac“ gdje ju je Martinović glavom skrenuo tik uz vratnicu, ali je zato u 61. minuti, s istog mjesta, bio precizniji nogom nakon ubačaja Nikšića s desne strane. Odmah minutu kasnije Petrinjci su stvorili prigodu za poravnanje kada je Bernobić u kaznenom prostoru oborio Abramovića u naletu, a uspješan realizator najstrože kazne bio je Filipović. Do kraja domaći su pokušavali doći i do pobjedonosnog pogotka što su gosti osujetili brzim protunapadima nakon kojih je vratar Jurgan u tri navrata uspješno sačuvao svoju mrežu.

GAJ MAČE – VINOGRADAR 1:2

Trenutni poredak je: 1. VINOGRADAR 12, 2. MLADOST 10, 3. MAKSIMIR 9, 4. VRAPČE 8, 5. DUGO SELO 7, 6. JARUN 6, 7. GAJ MAČE 5, 8. KURILOVEC 5, 9. TRNJE 5, 10. PONIKVE 4, 11. HAŠK 4, 12. ZAGOREC 4, 13. BISTRA 4, 14. VRBOVEC 2, 15. ŠPANSKO 1, 16. LUČKO 1 bod.

Nogometaši petrinjske Mladosti u idućem 5. kolu, u subotu, 21. rujna, od 16.30 sati, gostovat će kod momčadi Kurilovca.

Google Photos Refresh Token invalid. Please authenticate from Photonic → Authentication.