ml-li

Mladost „sedmicom“ protiv Libertasa do poluzavršnice županijskog KUP-a

PETRINJA – U četvrtzavršnici kupa Nogometnog saveza Sisačko-moslavačke županije nogometaši petrinjske Mladosti ugostili su momčad Libertasa iz Novske od koje su bili bolji 7:1.

„Golijada“ je počela u 11. minuti kada je Tachi izveo udarac uz kuta s desne strane, a u sredini kaznenog prostora najbolje se snašao Marović i kroz šumu nogu pronašao put lopti u mrežu. Povećanje vodstva uslijedilo je u 32. minuti kada je Pličanić na lijevoj strani pronašao dovoljno prostora između vratnice i vratara Jurgana i mreža se zatresla, a dvije minute kasnije u strijelce se upisao i Hrnčević kada je bio najspretniji iz gužve u sredini šesnaesterca. Nakon toga uslijedila su i dva pogotka Đusija koji „nije imao milosti“ prema svojim „bivšima“ i poentirao je u 39. i 41. minuti kada je pobjegao po desnoj strani, najprije na asistenciju Hrnčevića, a potom i Godića za „petardu“ na odmoru.

Na početku drugog dijela, u 50. i 54. minuti, Petrinjci su bili vrlo blizu nastavku serije preko Pličanića i Godića, a ona je ipak nastavljena u 66. i 67. minuti s Đusijem u zamijenjenoj ulozi, odnosno njegovi bjegovi po desnoj strani bili su dovoljni za asistencije i ubacivanje u sredinu kaznenog prostora za Korečića i Balena koji su uspješno poentirali. Na kraju i gosti su uspjeli doći do počasnog pogotka u 76. minuti kada je Kuharić pobjegao domaćoj obrani i uspješno svladao domaćeg vratara Rozića.

Petrinjcima sada slijedi utakmica poluzavršnice protiv Sokola iz Velike Ludine, a pobjednika u završnici čeka Moslavina iz Kutine koja je uspješno (2:0) odradila utakmicu poluzavršnice na gostovanju kod momčadi Lekenika.