Share on facebook
Share on twitter
mlad-hašk

Mladost tricom za tri boda

PETRINJA – Nogometaši petrinjske Mladosti, u 16. kolu Treće hrvatske nogometne lige – Središte, ugostili su momčad HAŠK-a 1903 od koje su bili bolji 3:0.

Prvi su priprijetili gosti u 8. minuti kada se, nakon greške domaće obrane, Krajačić našao sam na lijevoj strani i ciljao suprotni kut, ali lopta je proletjela pokraj vratnice. Nakon toga domaći su svoju inicijativu pretvorili u vodeći pogodak u 22. minuti kada je Dolovčak, s desne strane, ubacio preciznu loptu pred gostujući peterac gdje ju je prihvatio Lončarević i zakucao pod vratnicu. Isti igrač pokušao je i u 29. minuti nakon odbijanaca pred gostujućim vratima, ali lopta se od bloka odbila izvan igrališta, a u 40. minuti Dolovčak se odlučio na udarac s 20-ak metara međutim lopta je prohujala uz desnu vratnicu vratara Beljana.

Dobru prigodu Petrinjci su imali i na početku drugog dijela, u 49. minuti, kada je Špišić izveo slobodni udarac s desne strane pravo na glavu Korečića na petercu, ali lopta je završila nekoliko centimetara izvan okvira. Ipak, u 54. minuti došlo je do povećanja domaće prednosti kada je Đebro pobjegao po desnoj strani i na suprotnoj pred vratima pronašao Dumbovića koji je poentirao za 2:0. Deset minuta kasnije Petrinjci su ponovo slavili i to nakon što je Špišić nepropisno zaustavljen u gostujućem kaznenom prostoru i kada je vratar Beljan obranio udarac Lončarevića s bijele točke, a odbijenu loptu Baniček je potom pospremio u mrežu. Gostujući čuvar mreže dobro je reagirao i u 89. minuti kada je na rubu 16-erca za djelić sekunde bio brži od natrčalog Cerjaka, a u samom finišu gosti su mogli do počasnog pogotka preko Dautija kada je pobjegao po lijevoj strani, ali domaći vratar Đurđek bio je na pravom mjestu i sačuvao svoju mrežu.

TRNJE – ZAGOREC 1:3

Trenutni poredak je: 1. JARUN (-1) 34, 2. TRNJE 30, 3. KURILOVEC (-2) 30, 4. PONIKVE 28, 5. ZAGOREC 25, 6.  7. GAJ MAČE 23, 8. DUGO SELO 23, 9. BISTRA 22, 10. VRAPČE 22, 11. MAKSIMIR 21, 12. SEGESTA  20, 13. ŠPANSKO 17, 14. TREŠNJEVKA 16, 15. MLADOST (-3) 14, 16. HAŠK 1903 14, 17. KARLOVAC 1919 (-1) 13, 18. VRBOVEC (-1) 5 bodova.

Slijedeću utakmicu nogometaši petrinjske Mladosti igrat će u srijedu, 25. studenoga, od 13.30 sati, kada je na rasporedu odgođena utakmica 10. kola na gostovanju kod momčadi Kurilovca.