luk-mla-n

Mladost u „generalci“ pred prvenstvo poražena od Lukavca

LUKAVEC – U sklopu priprema za početak prvenstva Treće nogometne lige – Centar, u petoj i posljednjoj pripremnoj utakmici, nogometaši petrinjske Mladosti gostovali su kod prvenstvenog suparnika, momčadi Lukavca, od koje su poraženi 4:0.

Prvi su ozbiljnije priprijetili Petrinjci u 21. minuti kada je Mioković ubacio loptu s desne strane na domaći peterac gdje je vratar Vondra za djelić sekunde bio brži od Lovrića i tako otklonio opasnost od svojih vrata, dok su domaći uzvratili u 27. minuti kada se Sedlaček našao sam iza gostujuće obrane i s ruba kaznenog prostora poslao loptu pokraj vrata. U prvom dijelu još su gosti, u 40. minuti, izveli brzu akciju preko Lovrića po lijevoj strani kada je na rubu šesnaesterca pronašao Hrnčevića nakon čijeg je udarca iz okreta vratar Vondra ukrotio loptu u svom donjem lijevom kutu.

Drugi dio donio je novu sliku i već na samom početku, u 48. minuti, Cimeša se našao sam iza gostujuće obrane i u solo dionici zaobišao vratara Gugeca za početno vodstvo domaćina. Nakon toga gosti su bili blizu poravnanju u 60. minuti kada je Lovrić izveo slobodni udarac, s dvadesetak metara, s desne strane na suprotnu gdje je utrčao Mioković, ali vratar Vondra pravovremenom i brzom reakcijom spriječio je put lopti u mrežu, a dvije minute kasnije mreža se tresla na suprotnoj strani kada je brzu domaću kontru Grdenić okončao na desnoj strani u solo dionici naciljavši gornji desni kut vratara Gugeca. Novi pogodak domaćih uslijedio je deset minuta prije kraja i to nakon što je Vidaković izveo udarac iz kuta s desne strane na suprotnu gdje je loptu glavom dočekao Sedlaček nakon čega je u bloku udarila u ruku Vranića što je sucu bilo dovoljno za najstrožu kaznu koju je Sedlaček pretvorio u povećanje prednosti, a isti igrač postavio je i konačni rezultat u 88. minuti kada se našao sam iza gostujuće obrane koju je precizno prebacio Vidaković.

Mladostašima sada, idućeg vikenda, slijedi borba za prvenstvene bodove, a prvi protivnik bit će im novaci u ovoj ligi, momčad Save iz Strmeca.