ml-me

Mladost u KUP-u bolja od Međimurja i dočekuje splitski Hajduk

PETRINJA – Nogometaši petrinjske Mladosti, u pretkolu Hrvatskog nogometnog kupa, ugostili su momčad Međimurja iz Čakovca od koje su bili bolji 3:0 i plasirali se u šesnaestinu završnice.

Počelo je u 15. minuti kada je nakon akcije Abramovića u gostujućem kaznenom prostoru gostujući igrač Meglić igrao rukom ispred svojih vrata, a uspješan realizator najstrože kazne bio je Lovrić. Isti dvojac, na gotovo istovjetan način, povećao je domaću prednost u posljednjoj minuti prvog dijela samo što je ovaj puta gostujući vratar Jesenović nepropisno zaustavio domaćeg napadača i pri tome zaradio i crveni karton, a ista sudbina, prema boji kartona, zadesila je i njegovog suigrača Marića nakon što je u 57. minuti upario dva žuta kartona. U takvom odnosu snaga domaći su iskoristili brojčanu prednost u kojoj je Cerjak poentirao u 61. minuti za konačnih 3:0.

Hrvace: Hrvace – Segesta 3:1

U zajedničkom razgovoru zaključili su kako je Mladost, kao klub, postavljena na čvrste temelje i što se tiče kadrova i što se tiče infrastrukture, a što se tiče daljnjeg natjecanja u KUP-u gradonačelnik Dumbović je izrazio želju da to bude neko atraktivno prvoligaško ime, Dinamo ili Hajduk, što se na kraju i obistinilo, jer pobjednici pretkola nastavljaju natjecanje u šesnaestini završnice, a parovi se određuju na osnovu koeficijenta uspješnosti klubova u natjecanju u zadnjih pet godina u KUP-u, pa će tako petrinjska Mladost, 25. rujna, ugostiti momčad splitskog Hajduka.