teh-mla-n

Mladost u pretkolu Hrvatskog nogometnog kupa poražena od Tehničara

CVETKOVEC – U pretkolu Hrvatskog nogometnog kupa nogometaši petrinjske Mladosti gostovali su kod momčadi Tehničara u Cvetkovcu, člana Četvrte nogometne lige Bjelovar – Koprivnica – Virovitica, od koje su poraženi 4:0.

Bez do sada standardnih prvotimaca Hrnčevića, Vranića, Jandrića i Baničeka, teret je pao na većinu mladih igrača i za Petrinjce je počelo loše već u 9. minuti kada je ubačenu loptu Hudaka s desne strane Pipalović nes(p)retno skrenuo u vlastitu mrežu, a nastavio je Vrkić u 21. minuti preciznim udarcem s 18 metara uz samu lijevu vratnicu vratara Gugeca, dok je već u prvih pola sata, odnosno u 28. minuti, veliku većinu posla zaključio Bači kada je poentirao u naletu na ubačenu loptu Mileka s lijeve strane. Isti igrač mogao se vrlo brzo po drugi puta upisati u strijelce i u 36. minuti kada je s ruba kaznenog prostora glavom pokušao prebaciti vratara Gugeca, ali petrinjski čuvar mreže izbacio je loptu ispod vratnice.

Na početku drugog dijela, u 50. minuti, Petrinjci su prvi puta izradili smisleniju akciju kada je Alapić ubacio dugu loptu s desne strane na suprotnu koju je Mioković s ruba igrališta povratno glavom spustio za Papića čiji je dobar udarac blokiran i završio je samo udarcem iz kuta. Isto tako, nekoliko minuta kasnije Mioković se našao sam pred domaćim vratarom  Mrmićem, ali lopta je završila u njegovom naručju i onda su počela nova uzbuđenja na suprotnoj strani, odnosno u 58. minuti Milek je s desne strane ubacio upotrebljivu loptu na peterac odakle je Bači promašio prazna vrata, ali je zato dvije minute kasnije, u solo dionici na lijevoj strani, s ruba kaznenog prostora precizno naciljao suprotni gornji kut vratara Gugeca koji se potom istaknuo u 64. minuti kada je uspješno reagirao nakon slobodnog udarca Mileka s 18 metara i odbio loptu iz svoga donjeg lijevog kuta na koju je natrčao Hlevnjak, ali i njegov pokušaj uspješno je neutralizirao. Nakon toga Petrinjci su se našli na pravim mukama, a poznato je da nesreća nikada ne dolazi sama, jer uz negativan rezultat uslijedila je i brojčana inferiornost, najprije u 67. minuti kada je zbog dva žuta kartona „pocrvenio“ Papić i onda u 70. minuti i Smakiqi kao zadnji igrač u srazu s Bučijem.

Za Mladost su igrali: Gugec, Tepić (63. Kihalić), Smakiqi, Filipović, Pipalović, Lovrić, Baron, Papić, Alapić, Marović, Mioković (78. Miočinović).

Na kraju ipak šteta, jer ni splitski Hajduk, kao slijedeći protivnik nije bio dovoljan motiv za pronalaženje dodatne snage, ako treba i izvan trenutnih mogućnosti, za učiniti nešto više.