Izbornik
tr-ml

Mladost u Trnju kao „bosi po trnju“

ZAGREB – Nogometaši petrinjske Mladosti, u 12. kolu Treće hrvatske nogometne lige – Središte, gostovali su kod momčadi Trnja od koje su poraženi 5:0.

U prvom poluvremenu za Petrinjce je to izgledalo kako-tako i uspjeli su četrdesetak minuta održavati nulu, a prije toga domaći su prvu prigodu imali u 4. minuti kada se Marelja odlučio na udarac s ruba kaznenog prostora, ali lopta je prohujala iznad vrata. U 10. minuti Petrinjci su stvorili prigodu preko Abramovića kada je utrčao u 16-erac kojeg je tijelom, uz pomoć ruku, blokirao Pavlek, ali za suca Stanića je to bila ispravna reakcija domaćeg igrača i igra je nastavljena. Nakon toga Marelja je u 17. minuti ponovo bio u akciji i to po lijevoj strani kada mu je vratar Đurđek u padu pokupio loptu i sačuvao svoju mrežu, a gostujući vratar uspješno je intervenirao i u 23. minuti kada je Mandić uputio topovski udarac s 20-ak metara. Također, Đurđek je uspješno blokirao i pokušaj Marića s „peterca“ u 25. minuti, a u 29. minuti Petrinjci su mogli napraviti nešto više kada je Lihić izveo slobodni udarac s desne strane prema Dumboviću koji je iz sredine kaznenog prostora glavom prebacio loptu preko vrata. Ipak, u 39. minuti domaći su poentirali nakon kontre po lijevoj strani do ruba 16-erca gdje je lopta došla do Guje koji ju je pokraj vratara Đurđeka, koji mu je krenuo u susret, smjestio u njegov donji lijevi kut.

Drugi dio donio je sasvim drugu sliku koju su na svoj način uljepšavali domaći igrači, a počelo je u 51. minuti ubacivanjem Lipovca s desne strane i utrčavanjem Guje na „peterac“ odakle je pronašao put lopti do donjeg desnog Đurđekovog kuta. Isti igrač stigao je i do svog hat-tricka u 60. minuti nakon Kćirinog ubacivanja lopte iz kuta s lijeve strane, Marićeve povratne lopte glavom s pet metara i brze reakcije domaćeg napadača ispred vratara Đurđeka. Nakon uvjerljivog vodstva domaćih Petrinjci su uzvratili u 64. minuti u kontri po desnoj strani u kojoj je Abramović pucao iz trka, a domaći vratar Gudelj uspio je odbiti loptu, međutim veću opasnost otklonio je Marić izbacivši je izvan igrališta. Nakon toga uslijedilo je ponovo razdoblje domaćina koje je nastavio Poldrugač iz slobodnog udarca s 18 metara, ali vratar Đurđek je izbacio loptu izvan igrališta iz svog gornjeg desnog kuta. U 74. minuti i sreća je napustila Petrinjce, odnosno nakon Mandićevog ubačaja s poprečnog ruba igrališta Dolovčak je skrenuo u vlastitu mrežu. Konačni rezultat postavio je Poldrugač u 80. minuti iz kaznenog udarca koji je uslijedio nakon što je u prodru u kaznenom prostoru Crnojević oborio Kurbalića.