Izbornik
mla-lu

Mladostaši u finišu poraženi od Lučkog

PETRINJA – Nogometaši petrinjske Mladosti, u 25. kolu Treće hrvatske nogometne lige – Središte, ugostili su momčad Lučkog od koje su poraženi 2:1.

I u ovom ogledu još jednom se potvrdilo nepisano, ali istinito pravilo, da se utakmica igra do zadnjeg sučevog zvižduka, što su gosti i iskoristili u posljednjih pet minuta, a domaći upropastili sve što su do tada dobro napravili. Što se prigoda tiče prvi su ozbiljnije priprijetili gosti u 10. minuti  kada je Rašić pokušao iz slobodnog udarca s 25 metara, ali domaći vratar Jelavić izbacio je loptu iz svoga gornjeg desnog kuta, dok su domaći uzvratili u 34. minuti, također iz slobodnog udarca s 18 metara kojeg je izveo Lovrić, a gostujući vratar Čuljak kratko je odbio loptu uz svoga donjeg desnog kuta, međutim ispred natrčalog Baničeka Kulenović ju je izbacio izvan igrališta. Nove dobre prigode gosti su imali najprije u 36. minuti kada je lopta, nakon odbijanaca, na rubu kaznenog prostora došla do Vlizla nakon čijeg ju je udarca vratar Jelavić izbacio iz svoga donjeg desnog kuta, te u 38. minuti kada je nakon udarca iz kuta s desne strane najviši bio Međimorec, ali Jelavić je efektnom intervencijom sačuvao svoju mrežu.

U drugom dijelu prvo najveće uzbuđenje  zbilo se u 61. minuti kada su domaći došli do pogotka, a počelo je Abramovićevim ubačajem iz kuta s desne strane i gužvom u gostujućem kaznenom gdje je oboren Marović i sudac Marinčević je pokazao na bijelu točku odakle je precizan bio Lovrić. Nakon toga domaći su uspješno čuvali stečenu prednost, a gosti pokušavali doći barem do poravnanja i onda je uslijedilo za Petrinjce kobnih pet posljednjih minuta. Najprije u 85. minuti, nakon što je lopta proletjela pola igrališta, s domaće strane nije bilo prave reakcije u kaznenom prostoru, ali je s gostujuće gdje se u tom trenutku našao Vajdovčić i poslao je u mrežu, a slična reakcija zbila se i u 90. minuti samo što je ovaj puta poentirao Šinko za tri gostujuća boda.

TRNJE – KARLOVAC 1919 1:1

Trenutni poredak je: 1. JARUN 57, 2. TRNJE 55, 3. KURILOVEC 52, 4. ZAGOREC 42, 5. LUČKO 41, 6. GAJ MAČE 37, 7. MAKSIMIR 35, 8. DUGO SELO 34, 9. PONIKVE 34, 10. KARLOVAC 1919 32, 11. BISTRA 31, 12. VRAPČE 30, 13. MLADOST 28, 14. TREŠNJEVKA 28, 15. ŠPANSKO 26, 16. HAŠK 1903 23, 17. SEGESTA 22, 18. VRBOVEC 15 bodova.

U slijedećem, 26. kolu, u subotu 01.05.2021., od 17 sati, nogometaši petrinjske Mladosti gostovat će u Dugom Selu kod istoimenih domaćina.