mla-zag

Mladosti druga proljetna pobjeda

PETRINJA – Nogometaši petrinjske Mladosti, u 19. kolu Treće hrvatske nogometne lige – Središte, ugostili su momčad Zagorca iz Krapine od koje su bili bolji 2:1.

Već na startu utakmice Petrinjci su došli do prednosti u 6. minuti kada je Filipović izveo udarac iz kuta s desne strane pred gostujuća vrata gdje je Marović bio najviši i za djelić sekunde brži od gostujućeg vratara Babića i skrenuo loptu u mrežu. Također, novu prigodu domaći su iskoristili i u 28. minuti kada je ponovo Filipović ubacio loptu s desne strane, ovaj puta iz slobodnog udarca, do Špišića koji je potom na petercu pronašao Korečića i gostujuća mreža se još jednom zatresla. U 32. minuti moglo je doći i do povećanja prednosti kada je Filipović pobjegao po desnoj strani, ali vratar Babić je istrčavanjem blokirao udarac. Nakon toga i gosti su priprijetili na suprotnoj strani, u 33. minuti, kada je Matija Majcenić izveo slobodni udarac s lijeve strane i na petercu pronašao Leušteka čiji je udarac glavom domaći vratar Jelavić uspio ukrotiti.

U drugom dijelu još jednu odličnu prigodu imali su gosti u 63. minuti kada se Smrekar u sredini kaznenog prostora našao sam ispred vratara Jelavića, ali njegov pokušaj loba domaći čuvar mreže je osujetio. Ipak, ono što mu nije uspjelo tada Smrekar je ispravio u 69. minuti kada ga je Kanceljak pronašao na lijevoj strani kaznenog prostora, a on precizno donji desni kut vratara Jelavića. Do kraja domaći su propustili još dvije izgledne prigode i to u 71. minuti nakon duplog pasa Lovrića i Đusija nakon čijeg je udarca vratar Babić uspio izbaciti loptu izvan igrališta, a isto tako bio je uspješan i u posljednjim trenucima susreta nakon slobodnog udarca Filipovića s 20 metara kada je izbacio loptu iz svoga donjeg lijevog kuta.

TRNJE – PONIKVE

Trenutni poredak je: 1. KURILOVEC 45, 2. JARUN 42, 3. TRNJE (-1) 36, 4. GAJ MAČE 32, 5. ZAGOREC 32, 6. LUČKO 29, 7. PONIKVE (-1) 28, 8. DUGO SELO 27, 9. BISTRA 26, 10. MAKSIMIR 25, 11. KARLOVAC 1919 23, 12. VRAPČE 22, 13. ŠPANSKO 21, 14. MLADOST 20, 15. SEGESTA 20, 16. TREŠNJEVKA 19, 17. HAŠK 1903 15, 18. VRBOVEC 8 bodova.

U slijedećem, 20. kolu, u subotu 03.04.2021.,od  16.30 sati, nogometaši petrinjske Mladosti gostovat će u Zagrebu kod momčadi Špansko.