vrb-mla

Nakon dva poraza za Mladostaše treća sreća u Vrbovcu

VRBOVEC – Nogometaši petrinjske Mladosti, nakon dva poraza u odgođenim utakmicama prvog dijela prvenstva Treće hrvatske nogometne lige – Središte (Maksimir 4:2, Jarun 7:0) i smjene na trenerskoj klupi, pod vodstvom Davora Kunerta, u prvom proljetnom, odnosno 18. kolu, gostovali su u Vrbovcu kod istoimenog domaćina od kojeg su bili bolji 3:1.

Već na samom startu utakmice, u 7. minuti, Petrinjci su prvu pravu prigodu pretvorili u pogodak kada je Lovrić, s desne strane, ubacio upotrebljivu loptu na domaći peterac odakle ju je Abramović spretno pospremio u mrežu. Nakon toga domaći su imali dva dobra pokušaja za poravnanje i to prvi u 21. minuti kada je Slišković dočekao dugu loptu pred petrinjskim vratarom Jelavićem koji mu je ušao u šut i spriječio najgore, te u 37. minuti kada je Domagoj Colarić odlično izveo slobodni udarac s 20-ak metara, a gostujući čuvar mreže isto tako reagirao i izbacio loptu izvan igrališta. Samo dvije minute kasnije slično je na suprotnoj strani učinio i Filipović, ali ovaj puta lopta je odsjela u donjem desnom kutu domaćeg vratara Bilića, a isti akteri bili su u istim ulogama i u 43. minuti, međutim ovaj puta uspješniji je bio domaći vratar „iščupavši“ loptu krajnjim naporom iz donjeg desnog kuta.

Rezultatska prednost Petrinjcima je u nastavku donijela sigurnost u igri koju su „podebljali“ trećim pogotkom u 59. minuti kada je Filipović izveo udarac iz kuta s lijeve strane, a na suprotnoj vratnici Dumbović se samo naklonio i skrenuo loptu u mrežu. Ipak, kasnije su se kratko radovali i domaći kada se u 63. minuti Josip Colarić odlučio na udarac s 20-ak metara, a lopta je putovala kroz šumu nogu u šesnaestercu gdje ju je Dolovčak skrenuo u vlastitu mrežu.

BISTRA – TRNJE

Trenutni poredak je: 1. KURILOVEC 42, 2. JARUN 41, 3. TRNJE (-1) 33, 4. ZAGOREC 32, 5. LUČKO (-1) 28, 6. PONIKVE 28, 7. GAJ MAČE (-1) 26, 8. DUGO SELO 26, 9. MAKSIMIR 25, 10. BISTRA (-1) 23, 11. VRAPČE 22, 12. ŠPANSKO 20, 13. SEGESTA 20, 14. TREŠNJEVKA 19, 15. KARLOVAC 1919 (-1) 17, 16. MLADOST (-1) 17, 17. HAŠK 1903 15, 18. VRBOVEC 5 bodova.

U nastavku natjecanja nogometaši petrinjske Mladosti, u srijedu, 24.03.2021., od 16 sati, na Gradskom stadionu u Petrinji (bez prisustva gledatelja) odigrat će odgođenu utakmicu 11. kola protiv momčadi Karlovca 1919.