čs-ml

Nogometaši Češkog Sela maksimalno nakon dva kola 2.ŽNL-SISAK

PETRINJA – Nakon što su u prvom kolu dobili dvoboj bez borbe protiv momčadi PPG Rujevac, nogometaši Češkog Sela u drugom kolu ugostili su momčad Mladosti iz Grede od koje su bili bolji 2:1.

Nakon nekoliko dobrih dalekometnih pokušaja u prvih petnaestak minuta, koji su završavali ili dobrom intervencijom gostujućeg vratara Šipuša ili u neposrednoj blizini okvira vrata domaći su ipak poveli u 18. minuti kada je Klimenta izveo udarac iz kuta s lijeve strane, a u gužvi pred gostujućim vratima najbolje se snašao Kihalić i mreža se zatresla. Nakon toga uslijedilo je razdoblje čuvanja prednosti, ali u 41. minuti gosti su došli u prigodu za poravnanje kada je Dakić ubacio loptu s desne strane koja je Dolenca nes(p)retno pogodila u ruku, a uspješan izvođač kaznenog udarca bio je Valenta.

Na početku drugog dijela, u 58. minuti, domaći su također poentirali s bijele točke preko Franje Tokića kada je prethodno Ivica Tokić bio u prodoru, a Peršin u padu igrao rukom u svom kaznenom prostoru. Nakon toga ponovo je uslijedilo mirnije razdoblje bez većih prigoda da bi ponovo bilo zanimljivo u samom finišu kada je najprije za domaće, u 81. minuti, Klimentin odličan udarac s 25 metara završio tik uz vratnicu, dok su gosti u 87. minuti izveli brzu kontru koju je Dakić okončao udarcem u donji lijevi kut domaćeg vratara Radmana koji je loptu uspio ukrotiti ispred same crte. Na kraju, u posljednjim sekundama susreta, nakon gostujućeg udarca iz kuta i izbacivanja lopte iz kaznenog prostora Ceković je s dvadesetak metara opalio iz prve, međutim lopta je prohujala uz sam okvir vrata bez promjene rezultata.