cs-zb

Nogometaši Češkog Sela poraženi od Zelenog Brijega

PETRINJA – Nogometaši Češkog Sela, u 10. kolu 2. ŽNL NS SMŽ, ugostili su momčad Zelenog Brijega od koje su poraženi 3:2.

Ovaj puta treba početi od kraja, jer se još jednom potvrdilo ono nepisano pravilo „kako se utakmica igra do posljednjeg sučevog zvižduka“ što je igrače Češkog Sela koštalo gubitka bod(ov)a.

Nakon početnog ispitivanja prvu izgledniju prigodu stvorili su gosti u 20. minuti u kombinaciji od noge do noge na rubu 16-erca kada je Krizmanić dobro pucao, a domaći vratar Fetić nogom obranio loptu. Samo minutu kasnije domaći su poentirali preko Sučevića koji se odlučio na udarac s 20-ak metara i naciljao desni kut gostujućeg vratara Malusa. Vrlo brzo, već u 26. minuti, domaći su mogli podebljati vodstvo kada je nakon brze kontre Marić u trku za djelić sekunde bio brži od vratara Malusa i pokraj njega poslao loptu prema praznoj mreži, ali brži od nje bili su gostujući igrači i izbacili su je iz opasne zone. Dobru priliku imali su i gosti u 30. minuti kada se po lijevoj strani probio Krizmanić i ispred samih vrata uputio upotrebljivu loptu na suprotnu gdje je Pomoravec ostao prekratak ili prespor i domaća mreža je ostala netaknuta. Nakon toga, u 34. minuti ipak je došlo do povećanja domaćeg vodstva u akciji, odnosno preciznoj kombinaciji na rubu kaznenog prostora, kada je Marić u konačnici uposlio Jukića i lopta je pokraj vratara Malusa završila iza njegovih leđa. Na suprotnoj strani poentirali su i gosti u 39. minuti iz kaznenog udarca kada je vratar Fetić u 16-ercu oborio Krizmanića, a uspješan realizator bio je Šmit. U samom finišu prvog dijela, u 45. minuti, domaći su mogli do veće prednosti, ali nakon odličnog udarca Ivice Tokića s 25 metara ispriječila se vratnica.

Na početku drugog dijela, u 48. minuti, domaći su bili u novoj prigodi kada je Marić pobjegao sve do vratara Malusa i onda s deset metara prebacio i njega i vrata. Vrlo blizu pogotku domaći su bili i u 52. minuti kada je Jukić ubacio s desne strane, a lopta se na „petercu“ odbila od vratara Malusa pred Pranjića koji ju je također poslao izvan okvira. Uzbudljivo je bilo i u 68. minuti, a počelo je naletom Jukića u gostujući kazneni prostor gdje ga je oborio Krizmanić i onda je ponovo aktivirano još jedno nepisano pravilo „kako igrač na kojem je napravljen prekršaj ne bi trebao biti i izvođač najstrože kazne“ jer Malus je Jukićev udarac obranio, odnosno odbio do Sučevića čiji je pokušaj gostujući čuvar mreže također neutralizirao. Još su domaći imali prigodu i u 73. minuti kada je Grgić na 18 metara „uzeo“ loptu Pranjiću i onda naciljao vratnicu. Nakon toga uzbuđenja su se preselila na suprotnu stranu terena pa su tako u 75. minuti gosti došli u prigodu iz kaznenog udarca, ali vratar Fetić je nakon Krizmanićevog udarca izbacio loptu iz svog lijevog kuta. Kada nisu uspjeli iz relativne blizine gosti su bili precizniji u 88. minuti iz dvostruke daljine, odnosno Mustafić je precizno pogodio desni kut vratara Fetića za poravnanje na 2:2, a onda je uslijedila i sudačka nadoknada vremena pa je tako u trećoj minuti Pokas izveo slobodni udarac s 20-ak metara nakon kojeg je vratar Fetić uspio loptu odbiti i spasiti svoju mrežu u pomoć Rokse koji ju je izbacio s crte. Na kraju, u četvrtoj minuti nadoknade, vratar Fetić je nepotrebno skrivio 11-erac, a Đurić je bio precizan s „kreča“ i tri boda otputovala su put Siska.

UNA-MLADOST – STRUG 1:3

JELENGRAD – JASENOVAC 8:1

LOKOMOTIVA – METALAC 3:2

SOKOL – PEŠĆENICA 1:3

SLAVONAC – CROATIA 2:1

SUNJSKI – SLOGA 5:1

Trenutni poredak je: 1. SLAVONAC 24, 2. PEŠĆENICA 23, 3. METALAC 22, 4. ZELENI BRIJEG 18, 5. SOKOL 18, 6. SUNJSKI 17, 7. STRUG 17, 8. LOKOMOTIVA 16, 9. JELENGRAD 14, 10. CROATIA 11, 11. ČEŠKO SELO 8, 12. SLOGA 5, 13. UNA-MLADOST 5, 14. JASENOVAC 1 bod.

U slijedećem 11. kolu, u nedjelju, 10. studenoga, od 13.30 sati, nogometaši Češkog Sela gostovat će kod momčadi Pešćenice, dok će igrači Sloge iz Hrastovice biti domaćini momčadi Una-Mladost iz Hrvatske Dubice.

Google Photos Refresh Token invalid. Please authenticate from Photonic → Authentication.