čs-ha

Nogometaši Češkog Sela prvaci 2. ŽNL – Sisak

PETRINJA – Nogometaši Češkog Sela, u posljednjem 22. kolu Druge županijske nogometne lige – Sisak, ugostili su momčad Hajduka iz Sela od koje su bili bolji 2:0.

Već od samog starta domaći su bili odlučni u konačnici doći do „cijelog plijena“ i u samo dvije minute, 6. i 7., uslijedili su Marićevi pokušaji kada je u prvom odlično pucao, a gostujući vratar Baltić izbacio loptu iz donjeg desnog kuta, dok je u drugom pokušao visokom loptom koja je okrznula gornju vratnicu s vanjske strane. U 11. minuti, nakon što je Pevec na 20 metara nepropisno zaustavio Marića, Ivica Tokić je iz slobodnog udarca pucao pod vratnicu, ali i ovaj puta vratar Baltić bio je uspješniji izbacivši loptu izvan igrališta, a isti dvojac, Pevec-Marić, bio je u duelu na gostujućem petercu i u 14. minuti, međutim Baltić je u padu nogom sačuvao svoju mrežu. Nakon toga i Franjo Tokić je pokušao iz slobodnog udarca s 20 metara, a jaka prizemna lopta i ovaj puta završila je u naručju gostujućeg čuvara mreže i onda su, nakon pola sata, i gosti došli do malo daha, naime prvu ozbiljniju prijetnju imali su u 31. minuti kada je, a tko drugi nego Baltić, dugom loptom uposlio Brabeneca koji se oslobodio pratnje domaće obrane, ali ne i vratara Sučevića koji je loptu uspješno ukrotio. U 39. minuti i Karagić je dobro pucao s desne strane, ali pogodio je malu mrežu s vanjske strane, dok je u 44. minuti Šestak dobro potegnuo s 18 metara, ali vratar Sučević uhvatio je loptu u svom donjem lijevom kutu.

Drugi dio počeo je ponovo pritiscima domaćih i to već u 46. minuti kada je Ivišić iz slobodnog udarca s 25 metara ubacio loptu pred gostujuća vrata gdje ju je dočekao Jukić i iz prve poslao tik iznad vratnice, a isti igrač sudjelovao je i u slijedećim akcijama, odnosno u 53. minuti na 18 metara prihvatio je odbijenu loptu i dobro pucao, ali samo do vratara Baltića, dok je dvije minute kasnije izveo slobodni udarac s lijeve strane i povratnom loptom pronašao Dolenca koja je kroz šumu nogu ponovo završila u naručju vratara Baltića, a u istoj minuti Jukić je bio u duelu s Cavrićem koji je unutar kaznenog prostora igrao rukom što je sudac Cestarić okarakterizirao najstrožom kaznom koju je izveo Marić, ali vratar Baltić ponovo ga je nadmudrio i izbacio loptu iz svog donjeg desnog kuta. U 58. minuti Jukić je izveo i udarac iz kuta s lijeve strane na suprotnu gdje je loptu dočekao Ivica Tokić i volejem gađao pod vratnicu odakle ju je s crte Šimić glavom izbacio u polje, a u 62. minuti Ivica Tokić je izveo slobodni udarac, u visini šesnaesterca, uz rub igrališta s desne strane kada je pred gostujućim vratima pronašao Ivišića koji je glavom naciljao vratnicu, dok je u 70. minuti bio precizniji kada je s 20 metara poslao loptu pod samu vratnicu i mreža iza vratara Baltića se konačno zatresla. Nakon toga, u 81. minuti, i gosti su bili u dobroj prigodi kada je Brabenec s desne strane, s ruba kaznenog prostora, ubacio loptu pred domaća vrata na koju je uklizao Vlašić, ali završila je pokraj same vratnice, a u 87. minuti, na suprotnoj strani Jukić je pobjegao gostujućoj obrani, međutim pucao je ravno u Baltića i onda je u drugoj minuti sudačke nadoknade Prepelec svoj bijeg okrunio pogotkom i domaće slavlje moglo je početi.